Başarılı Olmak İçin Zamanı Beklemeyin – Çekim Yasası

Başarılı Olmak İstiyorsanız, Başarılı Gibi Hissetmelisiniz Çekim Yasası

Başarılı olmak için bir şeylerin olmasını bekleyip sonra başarılı olacağımızı düşünürüz. Mesela üniversiteyi bitirince, işe girince, evlenince, şirket kurunca gibi düşüncelerle ancak kendimizi avuturuz.

Elon Musk, Steve Jobs ve Bill Gates çekim yasası ile hayatlarında bir çok şeyi değiştirmeyi başardılar. Hadi öyleyse bu çekim yasası nasıl çalışır bir bakalım.

Başarılı Olmak İstiyorsanız, Başarılı Gibi Hissetmelisiniz

Hayatımızda bazı şeyleri yanlış yapıyoruz. Bunu sizlere bir örnek ile açıklamak istiyorum. Bir gün bir çiftçi tarlasının başında bekler.  O sırada tarladan geçen bir adam çiftçinin boş boş beklediğini görür. Ardından çiftçiye burada ne yapıyorsun? diye sorar.

Çiftçi tarlamdan mısır bekliyorum diye cevap verir. Adam bu cevabın üzerine ooo süper, ne zaman ektiniz? diye sorar. Çiftçi ise daha ekmedim, çıkınca ekeceğim cevabını verir.

Adam oradan ayrılır ve düşünür ekmeden bu adam nasıl biçecek diye. Ne kadar saçma değil mi? 😀 İşte bizim yaptığımız yanlış bu arkadaşlar..

Başarılı olmayı, şanslı olmayı veya zengin olmayı bekliyoruz ama bunun için hiç bir şey yapmıyoruz. Beklemek, çiftçinin tarlada mısır beklemesiyle aynı saçmalığa giriyor. Bugünden itibaren biz bu mısırı ekeceğiz. Bu konuda size bazı örnekler vereceğim.

Şunu sakın unutmayın, sizin gerçekliğiniz sizin hayatınızı belirler. Yani gerçekliğimizi kendiniz yaratıyorsunuz. Aklınızda ne geçiyorsa o sizin gerçekliğiniz oluyor. Buradaki önemli nokta zihninize etki etmektir. Böylece yeteneklerinizi ve yapabileceklerinizi ortaya çıkarmış olacaksınız.

Mesela ben 1 yıl sonra dünyayı değiştireceğim derseniz ve buna inanırsanız, dünyayı değiştirirsiniz. Ben bu riski alamam, başarısız olurum veya endişeliyim diye düşünürseniz, işte o zaman düşündüğünüz gibi kalırsınız. Burada size çekim yasası ile hayatıma neleri çekebildiği mi sizlere açıklayacağım.

Zihniniz sizin düşündükleriniz ile hareket eder. Zihninizde bir maymun var. O maymun istese sizi en iyi lider yapar, isterse sizi en kötü lider yapar. Başından da söylediğim gibi zihninizde ne varsa, siz öyle hareket edersiniz.

Başarılı Olmak İstiyorsanız, Başarılı Gibi Hissetmelisiniz

Şimdi sizlere çekim yasasının nasıl çalıştığını açıklayacağım. Kendinizi mevcut durumuzda daha iyi ve başarılı hissedebiliyorsanız, tabi bu sahte de olsa, işte o sahte düşünceniz birden gerçeğe dönüşüyor.

Mesela ben şuanda çok başarılı biriyim veya ben bu riskin üstesinden gelebilirim diye bu tür düşünceleri tekrarlarsanız, tabi hemen gerçekleşmez 1 veya 2 ay alabilir.

Fakat bu süre sizin istediğiniz şeye ne kadar inandığınızla ilgilidir. Siz istediğiniz şeye her gün inanacaksınız ki o düşünceniz olumlu yönde zihninize etki etsin.

Sizce Microsoft’un kurucusu Bill Gates küçük şeylerle uğraşıyor mudur? Mesela 10 bin dolarlık bir sorunla uğraşıyor mudur? Hayır değil mi? Yani burada şunu demek istiyorum biz ne kadarlık bir sorunla uğraşıyorsak o kadarlık bir insanız.

Şurası yanlış anlaşılmasın bu değeriniz anlamında söylemiyorum, kendimizi o düzene kilitliyoruz ben bunu anlatmaya çalışıyorum.

Peki biz bunu nasıl yaparız? Tabi ki  birikiminize ve zamanınıza en çok değeri vererek yaparsınız. Çünkü eğer siz o değeri vermezseniz, başkasınında değer vermesini beklemeyin. Mesela Facebook, Twitter, İnstagram gibi sosyal medya platformlarında neyi ne yapacağıma ben karar veriyorum,  başkası belirlemiyor.

Biri size mail atıyorsa veya sosyal medyadan yazıyorsa ve siz ona bakıyorsanız, işte o anda hayatınızı başkası belirliyor, siz belirlemiyorsunuz. Bu size basit gelebilir ama somut bir örnek. Mesela düşünün ki Bill Gates’e mesaj attınız, sizce o mesajınızı görür mü? Bill Gates’i bir mesaj ile rahatsız edebilir misiniz? edemezsiniz.

Düşünün ki Bill Gates’in sizde şahsi numarası var, siz Whatsapp’tan mesaj attınız görür mü? belki görür, fakat size cevap vermeyebilir. Neden biliyor musunuz?  Çünkü o zamanına ve birikimlerine değer veriyor. Her zaman olumluluk, zenginlik ve başarı titreşiminde olunuz.

Başarılı Olmak İçin Zamanı Beklemeyin - Çekim Yasası

Peki, nasıl olacak ben zengin değilken nasıl zengin gibi davranacağım? Asıl işte o zaman zengin gibi davranmanız lazım. Zenginken zaten zenginsiniz, öyle bir düşünceye girmenize gerek yok ki.

Fakat şuanda o titreşimi yaymanız lazım ki o zengin insanın en azından sizden bir adım ötedeki yani sizin biraz daha zengin halinizin neler yaptığını hissedin, düşünün ve ona göre adım atın.

Mesela isminiz Levent ve Levent şuan ki durumunda yaptığı şeyleri yapmaya aynen devam ediyor. Peki, ne değişecek? nasıl değişecek?

Birileri size milyon dolarlar mı verecek veya Levent sen başarılı bir insan olmayı hak ediyorsun, al sana başarı mı diyecek. Sizce böyle bir şey mümkün mü? Bunu siz yapacaksınız başkaları değil.

O yüzden siz gelişmek istiyorsanız kendinizi bu konuda zorlamanız lazım. Bir sonraki adımda ne yapacağınızı önceden belirlemeniz lazım.

Hadi Bill Gates çok ileride bir adam, belki hiç bir zaman milyarder olmayacaksınız ama, olacakmış gibi davranırsanız, en azından milyoner olursunuz. Ben 10 yıldır televizyon izlemiyorum. Çünkü zaman benim için çok değerli.

Eğer siz her şeyi kendinize göre ayarlar ve insanlara faydalı olmayı amaçlarsınız bunun mükafatını mutlaka alırsınız. Mesela ben gecenin bir yarısında bu yazıyı yazıyorum. İstersem vaktimi başka şekilde değerlendirebilirim.

Fakat paylaşmayı seviyorum ve size faydalı olmamaya çalışıyorum. Tabi buda beni mutlu ediyor. Birileri size bir şeyler öğretiyorsa ve siz buradan faydalanıyor sanız, onu dinleyin ve ona zaman ayırın.

Ama sizin zamanınızı hak etmeyen şeylere zaman ayırmayın lütfen. Ayrıca çevrenizin sizi yolunuzdan etmesine izin vermeyin.

Ben sizin çekim yasası ile başarıya ulaşacağınıza inanıyorum. Siz hayatınıza neyi çekmek istiyorsanız ona İnanın inanın inanın, her şey inanmakta bitiyor, sonra gerisi gelecektir. Faydası olması dileğiyle hoşça kalın…

1700+ Abone Arasına Katıl
En Yeni Yazılarımdan Haberdar Olmak İçin Mail Bültenimize Abone Olun
5 Yorum var
 1. Ayşe diyor

  Çekim yasası konusunda bir arkadaşım bana işe yaradığı söylemişti. Hatta çekim yasası ile neleri başardığını kanıtlarıyla tek tek gösterdi. Kendisi her zaman şu arabayı alacağım diyordu fakat ben olayı dalgaya alarak Cansu o arabayı nasıl alacaksın ki senin o kadar paran yok diyordum. Aradan 8 ay geçti ve o arabayla yanıma geldi. Ben bu duruma çok şaşırdım ve herhalde bankadan kredi çekti dedim. Fakat olayın aslı banka değildi, çekim yasasıydı. Ben ikna oldum ve kendisine çekim yasası nasıl çalışır ve bu konuda başarılı olmam için ne yapmam gerekir diye sordum. Kendisi bana Çekim yasası enerjiyi yönetmekle başlar. Bu enerji yaratanın bize verdiği bir hediyedir. Bu yüzden insanlar düşüncelerini enerjiye dönüştürerek gerçekleştiriyor. Bu enerjiyi kullanmak ise kişiye kalmıştır. Yani sen bir şey için talepte bulunuyorsun ve istediğin şey enerjiye dönüşerek size yol gösterir. Eğer sen o yolu takip eder ve bu konuda istikrarlı olursan kesinlikle bu isteğin gerçeğe dönüşüyor. dedi. Yani sizinde dediğiniz gibi Ali bey her şey inanmakta bitiyor.

  1. Ali Mutlu diyor

   Öncelikle yorumun için çok teşekkür ederim Ayşe hanım. Çekim yasası üzerine öz ve sade bir anlatım ile paylaştığınız bilgiden dolayıda ayrıca teşekkür ederim.

   1. Sely diyor

    pekı nasııl bsarmıs o arabayı almabılmeyı ılgınc gelıyor bana hala..açıklamamısda…

 2. Meryem diyor

  Bence başarıya ulaşmak isteyen her insanın Çekim yasasını denemesi gerek. İnanmak + hayal gücü = başarı işte bu formülün ismi çekim yasasıdır. Böylesine bilgilendirici yazınız için size çok teşekkür ederim Ali bey.

  1. Ali Mutlu diyor

   Çekim yasasını bir formül ile bizimle paylaşmanız çok hoş Meryem hanım. Kesinlikle her şey inanmakla bitiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek adına çerezler kullanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Kabul EtDaha fazla oku