Facebook Güvenlik Ayarları ile Güvenliğinizi Arttırın!

Facebook Hesabı Nasıl Güvenli Hale Getirilir?

Facebook güvenlik önlemleri yönünde ne kadar yoğunlaşsa da, biz kullanıcılarında bu konuda tedbirli olması gerekir. Unutmayın! en iyi güvenlik yazılımı yine insanın kendisidir. Şimdi sizlere Facebook’un güvenlik ayarlarından bahsedeceğim. Ayrıca bu konu üzerinde ilerleyen zamanlarda geniş kapsamlı bir video çekeceğim.

1) Giriş Onayları

Öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapın. Ardından ayarlar sekmesinden güvenliğe tıklayın. Karşınıza güvenlik ayarları çıkacak burada giriş onaylarına tıklayın. Karşınıza çıkan pencereye başla diyerek ardından çıkan pencereye devam diyoruz.

Açılan pencerede Türkiye‘yi seçip numaranızı girdikten sonra tekrar devam diyoruz. Şimdi sizin cep telefonunuza bir doğrulama kodu gelecek. Bu kodu gerekli yere girdikten sonra onayla diyerek ardından çıkan pencereyi kapatın ve işlem tamam.

Facebook gizlilik ayarları

 

2) Kodmatik

Burada kodmatik sekmesine tıklayın. Ardından devre dışı bırak yazan yere tıklayarak aktifleştir. Sonrasında ise 3. kısım olan kur‘a basarak açılan pencereye kendi güvenlik şifremizi yani Facebook’a girdiğiniz şifreyi buraya giriyorsunuz ve ardından gönder butonuna basarak işlemi tamamlıyoruz.

Şimdi burada sizin karşınıza QR kod penceresi çıkacak. Buradaki kare kodu, telefonunuzda bulunan kare kod uygulaması ile taratıyoruz. Ardından telefonunuzda çıkan şifreyi ekrandaki boş kutucuğa yazarak onayla butonuna basıyoruz. Artık telefonunuz ile okutarak giriş yapabilirsiniz.

Facebook güvenlik önlemleri

 

Uyarı!

Ayrıca şunu belirtmekte fayda görüyorum. Bir arkadaşınız olur veya tanımadığınız biri olabilir size Facebook‘tan bir resim veya bir dosya attığı zaman bu tür şeylere dikkat etmelisiniz. Çünkü bu dosyaların içinde trojan v.b gibi tehlikeli yazılımlar olabilir.

Ayrıca bu yazılımlar sisteminizde bulunan güvenlik duvarı ve virüs programlarına yakalanmadan sisteminize yerleşir ve siz farkında olmadan bilgilerinizi ele geçirir. Arkadaşınızda olsa güvenli bulmadığınız ve şüphelendiğiniz hiç bir dosya veya resimlere tıklamayınız.

Bu yazımda sizlere Facebook güvenlik ayarları hakkında gerek bilgileri aktardım. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere hoşça kalın…

1700+ Abone Arasına Katıl
En Yeni Yazılarımdan Haberdar Olmak İçin Mail Bültenimize Abone Olun
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek adına çerezler kullanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Kabul EtDaha fazla oku