Hakkımda

                                           Merhaba Ben Ali Mutlu

                                                              Kişisel Bloguma Hoş Geldiniz 🙂

                                                          Mesleğe İlk Adım

2004’de aldığım ilk bilgisayar ile geleceğin mesleği olan yazılım dünyasına adım attım. Zaman ilerledikçe çeşitli projelerde yer aldım. Gezmeyi ve işimi çok seviyorum. Bazen kendi projelerime odaklanıyorum, bazen de arkadaşlarım ile üzerinde çalıştığımız ortak projelere odaklanıyorum.

İş Dünyasına Giriş

Yazılım dünyasında 10 yıllık bir deneyimim var. Bunca yıllık bir deneyimim olmasına rağmen halen yeni şeyler öğreniyorum.  Yazılım dillerinde PHP, SQL, Python, C, C#, C++, Java gibi diller ve Linux işletim sitemi ilgi alanım. Ayrıca Türkiye’nin önde gelen iki teknoloji sitesinde editörlük yaptım. Ardından bir yazılım şirketinin bilişim departmanında görev aldım. Burada belli bir süre çalıştıktan sonra baya bir tecrübe ve deneyim kazandım.

Hayallerime Doğru Adım Adım

Tek hedefim ise Microsoft‘a girmekti. Orada bulunan arkadaşlarım ile hep irtibat halindeydim. Microsoft’a girmem için büyük destek verdiler. Arkadaşlarımın verdiği destekler sayesinde sonunda başvurumu yaptım ve çağırmalarını bekledim. Microsoft’a çağırdılar tabi kalp atışları ve gerilimde benimle birlikte geliyordu.

Mülakata girdim bana bölümümü ve işime olan ilgimi ve tecrübelerimi, ayrıca gelecekte kendimi nerede görmek istediğimi sordular. Derin bir nefes aldım ve sakin bir şekilde cevapladım. Belli bir süre sonra beni ofislerine çağırdılar ve mülakatı başarıyla geçtiğimi söylediler. Bu beni çok sevindirse de arkadaşlarım benden daha çok seviniyordu. Onlara yanımda oldukları için ve destekleri için minnettarım. Yakın zamanda arkadaşlarım ile birlikte bazı girişimleri hayata geçirmeyi planlıyoruz. İş dünyasında şuanda istediğim konumda olsam da, hedefim silikon vadisi ve dünya turudur. Web sitemi açmamda ki sebep ise insanlara girişimciliği aşılamak, bilgisayar dünyasında yeni teknolojileri tanıtmak ve her şeyden öncede amacım sizler ile bir şeyler paylaşmaktır. Tabi buda beni çok mutlu ediyor. 🙂 Ayrıca yoğun çalışma temposuna sahip birisi olarak bol miktarda kahve tüketiyorum. Web sitemin logosunu ise kahveye olan sevgim ve işime olan aşkın birleşimi ile tasarladım. Burada sizlere yakın zamanda planladığım youtube kanalımda kişisel videolar yayınlamayı planlıyorum. Bunun dışında oluşturduğum kategorilerde bilgiler aktarmayı planlıyorum. Buraya kadar sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim. 🙂

ali mutlu png