Hakkımda

                                           Merhaba Ben Ali Mutlu

                                                              Kişisel Bloguma Hoş Geldiniz 🙂

                                                       Mesleğe İlk Adım

Kişisel Blog Yazarı2004’de aldığım ilk bilgisayar ile geleceğin mesleği olan yazılım dünyasına adım attım. Zaman ilerledikçe çeşitli projelerde yer aldım. Gezmeyi ve işimi çok seviyorum. Bazen kendi projelerime odaklanıyorum, bazen de arkadaşlarım ile üzerinde çalıştığımız ortak projelere odaklanıyorum.

 

 İş Dünyasına Giriş

Türkiye’nin önde gelen iki teknoloji sitesinde editörlük yaptım. Ardından bir yazılım şirketinin bilişim departmanında görev aldım. Burada belli bir süre çalıştıktan sonra baya bir tecrübe ve deneyim kazandım. Ardından Microsoft‘ta sistem ve ağ uzmanı olarak işe başladım. Burada 4 yıla yakın bir süre görev yaptım.  Yazılım dünyasında 10 yıllık bir deneyimim var. Bunca yıllık bir deneyimim olmasına rağmen halen yeni şeyler öğreniyorum. Yazılım dillerinde PHP, SQL, Python, C, C#, C++, Java gibi diller ve Linux işletim sitemi ilgi alanım.

Hayallerime Doğru Adım Adım

Mutlaka hepimizin bir hayali vardır ama önemli olan hayallerimizi gerçekleştirmek için ne kadar çaba harcadığımız dır. Herkesin olduğu gibi benimde bir hayalim var. Benim hayalim ise silikon vadisi‘ne gitmek, kendi şirketimi kurmak ve dünya turu yapmak. Bir blog yazarı olarak gezmeyi ve paylaşmayı çok seven birisiyim. Yakın zamanda yapacağım seyahat planlarını da siz değerli okurlarımla paylaşıyor olacağım.

Web sitemi açmamda ki sebep ise gezdiğim yerleri ve tecrübelerimi blogum da paylaşmak, insanlara girişimciliği aşılamak, bilgisayar dünyasında yeni teknolojileri tanıtmak ve her şeyden öncede amacım sizler ile bir şeyler paylaşmaktır. Tabi buda beni çok mutlu ediyor. 🙂 Ayrıca yoğun çalışma temposuna sahip birisi olarak bol miktarda kahve tüketiyorum.

Web sitemin logosunu ise kahveye olan sevgim ve işime olan aşkın birleşimi ile tasarladım. Burada sizlere yakın zamanda planladığım youtube kanalımda kişisel videolar yayınlamayı planlıyorum. Bunun dışında oluşturduğum kategorilerde bilgiler aktarmayı planlıyorum. Buraya kadar sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim. 🙂

ali mutlu png

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek adına çerezler kullanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Kabul EtDaha fazla oku