Google Pay İle Tüm Ödeme Sistemleri Birleşiyor

Google Pay İle Tüm Ödeme Sistemleri Birleşiyor

Google, ödeme sistemlerini Google Pay ile birleştirmeyi planlıyor. Bu birleştirme sonucu müşterilerin daha kolay bir şekilde işlem yapılması amaçlanıyor.

Google Wallet ve Android Pay, Google Pay İle Birleşiyor

Google’ın ödeme ürün yönetimi başkanı Pali Bhat, Google blog yazısında sistemi şöyle açıklamıştı, Biz var olan sistemi değiştirmekten öte yeniden markalandırılması şeklinde konuya açıklık getirmişti. Bhat, Bu sistem üzerinde birleştirilen ürünler arasında Android Pay ve Google Wallet’ın da yer aldığını söyledi.

Yapılan bu yenilik ile ödemeler ve satın almaları Google üzerinden daha da basitleştirilmesi planlanıyor. Mesela siz Google hesabınıza ödeme bilgilerinizi girdiyseniz ödeme işlemleri için kullanacağınız uygulama konusunda sıkıntı yapmanıza gerek yok. Çünkü hepsi bu sistem üzerinde birleştiği için orada kayıtlı kalacak.

Pali Bhat, Google blog yazısına şunları da ekliyor, Google hesabınızda ödeme bilgilerinizin kayıtlı olmasıyla Google Pay ödeme işlemlerinizi daha da kolaylaştıracak. Çünkü bu sistem bilgilerinizi otomatik girerek, hızlı bir şekilde ödeme sisteminize geçmenizi sağlayacak.

Bu sistem önümüzdeki haftalarda çevrim içi platformlar başta olmak üzere kişiler arası yapılan ödemeler ile mağazalarda kullanıma açılacağı bildiriliyor.

Size durumu şöyle özetleye bilirim. Mesela siz Google ile işbirliği yapan bir uygulama ile mağazalardan işlem yapacaksınız, işte orada Google Pay ödeme sistemini de göreceksiniz. Projenin ortakları arasında Airbnb, Dice, Fandango, HungryHouse ve Instacart yer alıyor.

Konuyla ilgili Fandango’nun global strateji ve iş geliştirme kıdemli başkan yardımcısı Mark Young yaptığı bir açıklamada, Google Pay, Fandango müşterileri için ödeme işlemleri konusunda büyük kolaylık sunuyor.

Ayrıca Google Pay’ın büyüdüğünü görmek bizi heyecanlandırıyor.” açıklamasını yaptı. Projenin tanıtılması amaçlı Google Pay üzerinde B&H, Fandango ve Instacart ile alışveriş yapanlar için özel indirimler yapılıyor.

Kaynak: Tech Crunch

1700+ Abone Arasına Katıl
En Yeni Yazılarımdan Haberdar Olmak İçin Mail Bültenimize Abone Olun
4 Yorum var
 1. Levent diyor

  Bütün ödeme sistemlerinin Google Pay üzerinde birlesmesi hem güvenlik açısından hemde kolaylık açısından büyük fayda sağlayacağını düşünüyorum. Bence denemekte fayda var.

  1. Ali Mutlu diyor

   Google hesabınızda ödeme bilgilerinizin kayıtlı olması alışverişlerde ödeme yapacağınız zaman otomatik girilmesini sağlayacaktır. Dediğiniz gibi güvenlik açısından da Google Pay faydalı olacaktır.

 2. Pelin diyor

  Google Pay’ın gelmesini dört gözle bekliyorum. Eminin ki İnternet alış verişlerinde güvenlik ve kolaylık açısından çok çok faydasını göreceğiz. Hatırlıyorsam alibaba.com’un Ali Pay diye bir ödeme sistemi vardı.

  1. Ali Mutlu diyor

   Yorumunuz için teşekkürler Pelin hanım. Evet, alibaba.com’un ödeme sistemi Ali Pay’dır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek adına çerezler kullanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Kabul EtDaha fazla oku