Google Mülakat Soruları İle Yine Şaşırttı!

Google Mülakat Soruları Nelerdir?

Google mülakat soruları ile işe alımları bir hayli zorlaştırdı. Evet, Google’ı çok seviyor olabilir veya çalışmak istiyor olabiliriz. Peki Google bizi seviyor mu? Bence hiçte öyle görünmüyor. Peki siz Google’da  iş başvurusu yapmak isteseniz bu soruların kaç tanesine cevap verebilirsiniz?

1) Bu Ayı Hangi Renktir?

Kafanızda bir ev düşünün, fakat bu evin bütün cepheleri güneye bakacaktır. Birden bire bu evin etrafında bir ayı gördünüz. Sizce bu ayı hangi renktir.

Sıradışı Mülakat Soruları ve Cevapları

Cevap: Ayının rengi beyazdır. Çünkü sadece Kuzey kutbunda bulunan evlerin cepheleri güneye bakar.


2) Çöldeki Adam Nasıl Ölmüş?

Çölde bir gün yürüyorsunuz ve tam karşınızda elinde kibrit bulunan ölü bir adama rastlıyorsunuz. Etrafınıza baktığınızda ise bu adamın nasıl öldüğüne dahi bir izde bulamıyorsunuz. Sizce bu adam nasıl ölmüş olabilir.

Google İş Başvuru Soruları

Cevap: Bu soruyu sormalarının amacı ise sizin hayal gücünüzü kullanıp kullanmadığınız yönündedir. Bu durumu canlandırabiliyor musunuz veya eşleştirebiliyor musunuz bunları ölçmek için soruluyor.

Aslına baktığımız zaman, uçaktaki yolcular fazla olduğu için paraşütler ne yazık ki yeterli değil, işte bu yüzden yolcular kendi aralarında kibrit çöpü çekiyor ve kibrit çöpü en kısa olan kişi uçaktan paraşütsüz atlamak zorunda kalıyor.


3) Bu Hasta Nasıl Ayakta Kalır?

Hasta olarak yatan bir gence doktor 4 tane hap verir. Burada 4 ilacın hepsini içmesi gerekiyor. Çünkü 2 hapı kullandığında diğer iki hapı da kullanması gerekiyor. Hastamız bu ilaçların her birini sabah ve akşam olarak içmelidir.

Burada hastamız ilaçlarını doğru ve düzenli almalı, yoksa aksi taktirde ölebilir. Fakat hastamız aldığı ilacın, hangi ilaç ile tüketilmesi gerektiği yönünde karıştırıyor. Peki bu hasta nasıl ayakta kalır?

Google İşe Alım Süreci

Cevap: Burada hasta ilaçları içmeden önce hepsini yarım yarım böler. Ardından böldüğü ilaçları sabah ve akşam olarak sadece yarımlarını tüketir.

Tavsiye edilen yazı: Google Sertifikası Artık Ücretsiz! Hemen Kayıt Ol


4) Sürahide Bulunan 4 Litrelik Suyu Nasıl Ölçersiniz?

Bir yerde sınırsız su bulabilme imkanınız bulunuyor. Sizinde elinizde 3 ve 5 litrelik sürahi var. Peki siz burada 4 litrelik suyu nasıl ölçersiniz?

Google Mülakat Soruları Nedir?

Cevap: İlk olarak 5 litrelik sürahiyi dolduralım. Ardından 5 litrelik sürahideki suyu 3 litrelik sürahiye boşaltın. Şimdi ise 3 litrelik sürahideki suyu dökün. Burada 5 litrelik sürahinin içindeki su 2 litreye düşüyor.

Burada, 2 litrelik su ile 3 litrelik boş olan sürahiyi doldurun. Tekrar 5 litrelik sürahiyi doldurun. Sonra 3 litrede bulunan 2 litrelik suyun üzerine 5 litreden su ilave ederek 3 litreye tamamlayın. Burada 5 litrelik sürahi 4 litreye düşüyor.

Google mülakat soruları gözünüzü korkutmasın. Siz yinede bunlara bir göz atın derim…

1700+ Abone Arasına Katıl
En Yeni Yazılarımdan Haberdar Olmak İçin Mail Bültenimize Abone Olun
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek adına çerezler kullanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Kabul EtDaha fazla oku