Casus Müzesi SPYSCAPE Artık Ziyaretçilere Açık

Casus Müzesi SPYSCAPE Artık Ziyaretçilere Açık

Casus müzesi SPYSCAPE casusluk tarihleriyle ilgili birçok materyali bulunduruyor. Casus müzesi SPYSCAPE artık ziyaretçilere serbest bırakıldı.

Casus Müzesi SPYSCAPE Artık Ziyaretçilere Açık

Casus müzesi SPYSCAPE David Adjaye tarafından tasarlanmış ve müzenin geçenlerde New York’ta açılışı yapılmıştır. Bu müzede hikaye anlatıcılığı ile elde edilen tecrübelerle ziyaretçileri casusluğun dünyasına götürüyor. Bina tam olarak 55 bin metrelik alan büyüklüğünde ve içerisinde yedi farklı casusluk görünümlü bölüm bölüm sergiler bulunuyor.

Casus Müzesi SPYSCAPE Artık Ziyaretçilere Açık

SPYSCAPE Casus müzesi adlı müzede İkinci Dünya Savaşı’nda yer alan hackerlar ve CIA’in web sitelerini çökerten kişilere kadar birçok konuyla ilgili hikaye ve teknolojiler bulunuyor. Müzede buluna sorgu odaları ziyaretçiler tarafından yalan tespitini inceleyebiliyor.

Hatta gözlemcileri takip edebiliyor ve lazerli tünellerden nasıl kurtulmaya çalıştıklarını inceleyebiliyor. Ayrıca bu müze kendi içinizdeki casusu test etmenize ve casusluk becerilerinizi günlük hayatta nasıl kullanabileceğinize fırsat veriyor.

Casus Müzesi SPYSCAPE Artık Ziyaretçilere Açık

Müzenin tasarımını inceleyecek olursak; iç tasarımı, dumanlı camlı kapılar ve interaktif videolarla kaplı duvarlarıyla büyük casusluk teşkilatlarını aratmıyor. Ayrıca farklı aydınlatma stratejisi ve zeminler arasındaki beyaz boşluklar da ziyaretçilere inanılmaz bir atmosfer yaşatıyor.

Kaynak: Desing Boom

1700+ Abone Arasına Katıl
En Yeni Yazılarımdan Haberdar Olmak İçin Mail Bültenimize Abone Olun
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek adına çerezler kullanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Kabul EtDaha fazla oku