İninal Kart Nedir? İninal Kart Nasıl Alınır?

İninal Kart Nedir? İninal Kart Nasıl Alınır?

Bu yazımda internet’te güvenli alış veriş yapabileceğiniz İninal Kart’tan bahsedeceğim. Peki, İninal kart nedir? İninal kart ne işe yarar? İninal kart nasıl alınır? İninal kart para çekme işlemi bulunuyor mu? ve İninal kart para yükleme işlemi nasıl yapılır? gibi soruları yazımda detaylı bir şekilde açıklayacağım.

İninal Kart Nedir? İninal Kart Nasıl Alınır?

İninal Kart Nedir?

İninal kart nedir? sorusunu şu şekilde açıklayabilirim. İnternet alışverişlerinde kullanılan bir ön ödemeli karttır. İninal kart ile internet’ten hem yurt dışı hem de yurt içi alışveriş yapmanızı güvenli hale getiren ve yüklediğiniz kadar harcama yapabileceğiniz bir karttır.

Bu kartın en büyük avantajlarından biri ise kredi kartı şartının ortadan kaldırmasıdır. Yani bankaların alışverişlerde şart koyduğu kredi kartı olayını ortadan kaldırarak tek bir kart ile bize kolaylık sağlıyor. Bu karta 25 TL ile 300 TL arasında yükleme yaparak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

İninal Kart Ne İşe Yarar? ve Avantajları Nelerdir?

İninal kart sadece internet üzerinde kullanılan bir kart değildir. İnternet dışında marketlerde, alışveriş merkezlerinde ve restoranlarda kullanılabilir. Yani MasterCard logosunu gördüğünüz her yerde alıveriş yapabilirsiniz.

Eğer bir kredi kartı kullanıcıysanız ve kredi kartı ile internet üzerinde alıveriş yapmak sizi tedirgin ediyorsa, burada yardımınıza ininal kart yetişiyor. Alacağınız ürün için kredi kartı bilgilerinizi kullanarak İninal karta para aktarabilir ve güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

İnternet alışverişlerinde kredi kartı şartını da ortadan kaldırıyor. Mesela Amerika’dan 50$’lık bir ürün sipariş edeceksiniz. Bu ürünü kredi kartınız olsun veya olmasın ek kart olmadan bir ininal kart ile sorunsuz ve güvenli bir şekilde alabilirsiniz. İninal kartın internet veya anlaşmalı olduğu yerlerden özel indirimlerden de faydalanabilirsiniz. Detaylı bilgi için kampanyalar adlı yazıyı tıklayınız.

İninal Kart Nasıl Alınır?

İninal kartı; Ptt, Migros, D&R, Teknosa, Gazete Bayileri ve Vatan Computer mağazalarından alabilirsiniz. İninal kart fiyatı ise 6 TL’dir. İninal kartı aldıktan sonra aktif edebilmeniz için İninal Kart web sitesinde online işlemlere giriş yap kısmından e-posta ve şifrenizi girerek 5 dakikada ininal kartınızı aktif edebilirsiniz.

İninial Kart Para Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

İninal kart para yükleme işlemi Ptt, Ptt matik, Migros, Gazete Bayileri, İNG Bank ve ParaMara uygulamasından para yükleyebilirsiniz. Tek seferde 300 TL yükleme yapabilir ve o gün 2. yüklemeyi yapamıyorsunuz. Peki, ininal kart para yükleme işleminde kesinti oluyor mu? size bunu da açıklayayım.

Ptt: Ptt veznelerinden yükleme yapabilirsiniz. Burada yatırılan tutarın %2’si karttan kesilir.

Ptt Matik: Ptt ATM’lerinden İninal kartınızı yerleştirerek şifrenizi girdikten sonra para yükleyebilirsiniz.  Burada yatırılan tutarın %2’si karttan kesilir.

Migros: Micros kasalarından yükleme yapabilirsiniz. Her yükleme için 2 TL alınır.

Gazete Bayileri: Seçkin gazete bayilerinden para yükleyebilirsiniz. Her yükleme için 2 TL alınır.

İNG Bank: İNG Bank ATM’lerinde kartsız işlemler kısmından katınızın bilgilerini girerek para yüklemesi yapabilirsiniz. Yükleme ücretsizdir.

ParaMara Uygulaması: ParaMara uygulamasını Google Play Store’dan indirdikten sonra ininal kartınızı tanımlayınız. Ardından ininal kartınıza para yüklemesini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca buradan diğer ininal kartlarına para transferi yapabilirsiniz. İninal karta para yükleme ve para transferi ücretsizdir.

İninal Cüzdan İle Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

İninal Cüzdan İle Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

İninal Kart Para Çekme İşlemi Bulunuyor mu?

İninal kart para çekme özelliği kapalıdır ve bununla ilgili şuanda herhangi bir çalışma yapılmamaktadır. Sadece ininal karta para yükleyebilirsiniz. Belki ileri ki zamanlarda bunun üzerinde bir çalışma yapabilirler.

Çünkü birçok ininal kullanıcısı para çekme özelliğinin olmasını istiyor. Tabi bunu ileri ki zamanda göreceğiz. Buradan şu uyarıyı da yapmak istiyorum. İninal kart para çekme konusunda bazı videolar var İnternet’te, buradaki kişiler ininal karttan para çekileceğini söylüyor. Kesinlikle böyle bir şey yok eğer olsa ininal bunu resmi olarak web sitesinde açıklardı. Sakın böyle şeylere kapılarak bilgilerinizi paylaşmayın.

Evet İninal Kart Nedir? İninal Kart Nasıl Alınır? adlı yazımızın sonuna geldik. Burada ininal kart hakkında merak edilen tüm soruları cevapladık. İninal kart ile ilgili yaşadığınız sorunlar veya aklınıza takılan sorular olursa yorum kısmından belirtmeniz yeterlidir. Faydası olması dileğiyle hoşça kalın…

1700+ Abone Arasına Katıl
En Yeni Yazılarımdan Haberdar Olmak İçin Mail Bültenimize Abone Olun
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek adına çerezler kullanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Kabul EtDaha fazla oku