4 Saat Çalışarak Başarılı Olmak Mümkün mü?

Tim Ferriss: 4 Saat Çalışarak Başarılı Olmak Mümkün

Tim Ferriss (Timothy Ferriss) 4 saate süper insan adlı kitabın yazarıdır. Kendisi ilgilendiği her alanda başarıyı yakalamış birisidir. Tim Ferriss diyor ki, haftada 4 saat çalışarak başarılı olmak mümkün. Tim Ferriss  bunu son çıkardığı Four Hour Work Week adlı kitabında açıklıyor.

Öncelikle Tim Ferriss kimdir? kısaca bundan bahsedeceğim ve ardından bu konuya biraz açıklık getireceğim.

Timothy Ferriss 4 saat çalışarak başarılı olmak

Tim Ferriss kimdir?

Tim Ferriss 1977’de New York’un East Hampton kasabasında doğmuştur.  Amerikalı yazar, girişimci ve halka açık konuşmacıdır. Tim Ferriss kariyer basamaklarına 2001 yılında Brainquick adlı şirketini kurarak adım attı. Bu şirkette günde 14 saat çalışırken, o sırada 4 saat çalışarak başarılı olmak adlı bir metot geliştirdi.

Ardından bu şirketi 2010‘da London da özel sermaye şirketine sattı. Sonra bir kitap yayıncısı ile anlaşarak geliştirdiği 4 saat çalışarak başarılı olmak adlı kitabı 2007‘de yayınladı. Kitap en çok satanlar arasına girdi. Tim Ferriss şuan 41 yaşında ve melek yatırımcı olarak hayatına devam ediyor. Ayrıca Facebook, Twitter, StumbleUpon, Evernote ve Uber gibi şirketlere danışmanlık yapıyor.

Tim Ferriss TEDx Konuşması

Tim Ferriss haftada sadece 4 saat çalışarak 40 bin dolar kazanıyor. Ayrıca Maxim, New York Times ve National Geographic Traveler gibi ünlü gazete ve dergilerde yazarlık yapıyor. Aynı zamanda 6 dil biliyor ve Guinness Rekorlar Kitabında da tango dans şampiyonluğu bulunuyor.

Tim Ferriss sadece bunları yapmakla kalmıyor ve birçok ülkede faaliyet gösteren şirketini de internet üzerinden ve telefon ile yönetiyor. Komik gelecek ama 😀 aynı zaman da Çin boksunda ABD şampiyonu, en tehlikeli dövüş sporlarından olan kafes dövüşünde de 4 dünya şampiyonluğu bulunuyor. Ayrıca Jason Statham‘e çok benzettim. Sizce benzemiyor mu? 😀

Tim Ferriss bunlarla da yetinmemiş oyunculuk ve televizyon programcılığı gibi alanlarda da kariyer edinmiş ve başarılı olmuştur. İlk başta belirttiğim gibi bu adam ilgilendiği her alanda başarılı oluyor. Bu kadar işe yoğunlaşmak ve hepsinden de başarılı olmak inanılması güç bir durum.

Ayrıca Princeton Üniversitesi‘nde öğretim görevlisidir. Timothy Ferriss, Four Hour Work Week adlı kitabında haftada 4 saat çalışarak başarılı olmak mümkün mü? Bunu açıklıyor. Kitap, New York Bestseller’da en çok satanlar arasına girdi.

Sahaya oynamak için değil, tüm gücünüzle kazanmak için çıkın. Bir işi başarmak için şart koymayın ve zamanı beklemeyin. O an başlayın ve bitirin şu işi. Zamanınızı iyi kullanın..

Tim Ferriss Yazar

Ferris diyor ki; “haftada 4 saat verimli bir şekilde çalışırsanız, başarıya kesinlikle ulaşacaksınız.” Bu kitapta elinizde bulunan işlerin hangisine odaklanmanız gerektiğini ve hangisini elemeniz gerektiğini söylüyor. Timothy Ferriss bu metodu kendisi de uyguluyor.

Ayrıca bu metodu kitabında herkes ile paylaşıyor. Tim Ferriss bu metot ile yılda binlerce dolar kazanıyor. Konuyla ilgili söylentilere göre birkaç yıl sonra yıllık kazancının yaklaşık 400 bin doları bulacağı söyleniliyor.

Tim Ferriss‘in 4 saat çalışarak başarılı olmak adlı kitabını alıp incelemenizi tavsiye ederim. Umarım faydasını görürsünüz. Ben göreceğinize inanıyorum. Faydası olması dileğiyle hoşça kalın..

1700+ Abone Arasına Katıl
En Yeni Yazılarımdan Haberdar Olmak İçin Mail Bültenimize Abone Olun
14 Yorum var
 1. Burcu diyor

  Ben Tim Ferriss’in TEDx konuşmasını dinledim ve gerçekten çok etkilendim. Ayrıca 6 dil bilmesi Guinness Rekorlar Kitabında da tango dans şampiyonluğu ve dövüş sanatlarında birinciliğinin olması beni gerçekten şaşırttı. Kendisi de haftada 4 saat çalışarak birçok işin üstesinden gelmeyi başarmış. Ben bu konuda ikna oldum açıkçası, bence kitabını okumakta fayda olduğunu düşünüyorum. En azından denemiş oluruz. 🙂

  1. Ali Mutlu diyor

   Bence Tim Ferriss’in 4 haftada süper insan adlı kitabını okumanızı tavsiye ederim. Faydasını göreceğinizi umuyorum.

 2. Oğuzhan diyor

  Önemli olan çalışmanın süresinden ziyade niteliğidir bence. 4 saat çalışarak da başarılı olunabilir.

  1. Ali Mutlu diyor

   Yorumunuz için teşekkür ederim.

 3. ufuk şen diyor

  Kitabı en kısa zamanda alıp okuyacağım, bilgiler için teşekkürler. Yalnız haftada 4 saat az geldi bana :))

  1. Ali Mutlu diyor

   Değerli yorumunuz için teşekkür ederim Ufuk bey. Siz yinede bir okuyun kitabı ona göre karar verirsiniz 😀

   1. ufuk şen diyor

    Kitabı bir türlü bulamıyorum. 2012 de çıkmış zannedersem. Siz nerden satın almıştınız ?

    1. Ali Mutlu diyor

     Ufuk bey Google’a 4 saatte süper insan veya 4 saatlik hafta diye yazıp arasanız sonuçlarda göreceksiniz. Kitaplar farklı isimlerde ve farklı ciltlerde satılmaktadır.

 4. Esra Gürler diyor

  Tim Ferriss’in her alanda başarılı olması beni gerçekten şaşırttı. Açıkçası bir insan bir çok işi aynı anda yürütmesi imkansız gibi görünse de, Tim Ferriss haftada 4 saat çalışarak başarılı olmak adlı metodu ile bize bunu kanıtladı. Kitap şuanda tükenmek üzere, fakat bazı kitapçılarda bulunuyor. Alacak arkadaşlar acele ederse iyi olur. Tabi ben biraz zor buldum ama sonunda aldım. 🙂

  1. Ali Mutlu diyor

   Kitabın bu kadar hızlı bir şekilde tükenmesi bir taraftan sevindirici bir taraftan üzücü. Çünkü okumak isteyen kişiler kitaba ulaşamıyor. Ama siz yinede bulabilmiş siniz 🙂

   1. ufuk şen diyor

    Aynen ben kitabı bulabilmiş değilim henüz, İnternet’te yok. Yada bulabilen link atarsa sevinirim.

    1. Ali Mutlu diyor

     Ufuk bey kitap şuanda stokta bulunmuyor. Tükenmiş fakat ikinci el kitap olarak satışı bulunuyor. Ayrıca Amazon.com sitesinde The 4-Hour Chef adlı kitabın satışı var fakat İngilizce olarak satılıyor.

     1. ufuk şen diyor

      ikinci el nerden alabilirim ?

     2. Ali Mutlu diyor

      Ufak bey ikinci el olarak 4 saatte süper insan olmak adlı yazıya tıklayın. 1 adet kalmış

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek adına çerezler kullanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Kabul EtDaha fazla oku