Etkili CV Hazırlama Teknikleri ve Hazır İş Başvuru Formu Örneği

Etkili CV Hazırlama Teknikleri ve Hazır İş Başvuru Formu Örneği

Etkili CV hazırlama teknikleri konusunda sizlere önereceğim bazı önemli noktalar var. Bunun haricinde sizler için hazır iş başvuru formu örneği hazırladım.

Etkili CV Hazırlama Teknikleri ve Hazır İş Başvuru Formu Örneği

İş başvurusu için yaptığımız en büyük hatalardan birisi etkili CV hazırlama konusuna önem vermememizdir. Unutmayın ki özenle hazırlanmış öz geçmiş iş başvurusunda sizi rakiplerinizden bir adım önde tutar.

O zaman hiç beklemeden hep birlikte öz geçmiş için etkili CV hazırlayalım. Ayrıca sizler için hazırladığım insan kaynaklarına mail atarken nelere dikkat edilmeli? adlı yazı, insan kaynaklarına öz geçmiş veya CV’nizi mail atarken nelere dikkat edilmeli? bunlardan bahsediyor. İncelemenizde fayda var.

İş başvurusu için öz geçmiş hazırlamak, sizi en iyi şekilde anlatan bir reklam aracıdır. Öz geçmişinizin içeriğinde adınız ve soyadınız, İletişim bilgileriniz, kişisel bilgileriniz, eğitim durumunuz, iş tecrübeniz ve referanslarımızın yer alması gerekir.

İş başvurusu yapmadan önce doğru ve etkili CV hazırlaman gerekiyor. Öz geçmişinizi hazırlarken doğru, anlaşılır ve kısa bir şekilde hazırlamalısınız ki, kontrol eden kişinin dikkatini çeksin.

Etkili CV Hazırlama Teknikleri

  • CV hazırlarken A4 kağıdı kullanın.
  • CV’niz 2 sayfadan oluşmalı biri sizin için hazırladığım iş başvuru formu örneği diğeri ise sizin hazırladığınız öz geçmiş olmalıdır.
  • CV hazırlarken uzun paragraflardan kesinlikle kaçının, çünkü CV incelemelerine en fazla 3 veya 4 dakika ayrılıyor. Bu yüzden kısa paragraflar halinde hazırlamanız, CV’nizin hızlı incelenmesi açısından daha sağlıklı olacaktır.
  • Birinci veya üçüncü tekil kişi olarak yazmalısınız. Bu şekilde yazmak işin veya oluşun kim tarafından gerçekleştirildiğinin anlaşılması, etkili CV hazırlama açısından çok önemlidir.
  • Dikkat çekmesi açısından en büyük hata kelimelerin altını çizmektir. Bu hataya sakın düşmeyin. Tabi internet adresleri hariç.
  • CV hazırlarken bir diğer önemli durum ise imla kurallarına dikkat etmektir.
  • İş başvuru formu hariç, çalışmak istediğiniz pozisyona göre bir adet ön yazı hazırlamalısınız. Eğer ki başvurunuz genel başvuru ise o zaman hangi alanda çalışmak istediğinizi belirtiyorsunuz.
  • Burada uzun ve gereksiz bilgiler eklemekten kaçının. Öz ve kısa yazın.
  • Etkili CV hazırlama adına yapılan en büyük iki hatadan birisi CV’ye resim eklenmemesi, diğeri ise eklenen resmin bulanık, arka planı değişik ve sosyal medyada bulunan resimlerin eklenmesidir. Resim çektirirken arka fonu beyaz, iş pozisyonunuza uygun ve vesikalık resimler çektirin. Bu şekilde resminizi CV’nize eklemeniz sizi daha profesyonel gösterir.

Tavsiye yazı: Yeni işe başlarken yapmanız gereken 7 şey

Hazır CV indir: Hazır iş başvuru formu ve CV örneği

Bu yazımda etkili CV hazırlama teknikleri ile kendi CV’nizi oluşturabilir, yada sizler için hazırladığım hazır iş başvuru formu örneği ile kendi CV’nizi hemen doldurup iş başvurusu yapabilirsiniz. Eğer kafanıza takılan sorular olursa yorum kısmında belirtmekten çekinmeyin. Faydasını görmeniz dileği ile hoşça kalın..

1700+ Abone Arasına Katıl
En Yeni Yazılarımdan Haberdar Olmak İçin Mail Bültenimize Abone Olun
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek adına çerezler kullanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Kabul EtDaha fazla oku