Uzman Yatırım Paltformu Expertera’ya, Etiya’dan Yatırım Aldı

Uzman Platformu Expertera, Etiya’dan 17,1 Milyon TL Değerleme İle Yatırım Aldı

Esnek uzmanlık platformu Expertera, 600’den fazla yazılımcı çalıştıran teknoloji firması Etiya adlı şirketten 17,1 milyon TL değerleme ile yatırım aldı.

Expertera’ya, Etiya’dan Yatırım Aldı

Böylece teknoloji iş birliğiyle İK sektöründe büyük bir dönüşüm başlayacak. Ayrıca Expertera kendi oluşturduğu modeli kullanarak Etiya’nın Silikon Vadisi başta olmak üzere Dubai, Lviv, Amsterdam ve Singapur’da bulunan ofislerini kullanabilecek.

Expertera Kurucusu Alp Sezginsoy; Yakasız Çalışma Modelini İlk Çıkaran Biziz

Expertera’ya, Etiya’dan Yatırım AldıKonuyla ilgili açıklamada bulunan Expertera’nın Kurucusu Alp Sezginsoy, yakasız çalışma ile yeni bir iş modeli çıkaran ilk şirketiz. Gelecekte yer alacak olan kuruluşların inovatif, verimli ve aktif kalabilmek için tam zamanlı ve esnek zamanlı profesyonel kişilerden oluşan yeni bir model ile devam etmelerinin zorunlu olduğunu açıkladı.

Ardından Sezginsoy sözlerine, biz Expertera ile firmalara otomatikleştirilmiş bir düzen yerine yakasız çalışma ile profesyonel kişilerle çalışarak, performans odaklı ve esnek zamanlı bir iş modeli sunuyoruz.

Ayrıca Expertera’nın 2013 yılında kurulmasıyla birlikte her yıl %100’lük bir büyüme sağlıyoruz. Şeklinde açıkladı.

Expertera’nın Kurucusu Alp Sezginsoy, bugün itibariyle 100’ü aşkın pazarda 15’binden fazla profesyonel kişiler ile çalıştıklarını açıkladı. Ayrıca Forbes’a göre esnek bilgi ve uzmanlığı pazarı, 7 sene içerisinde 1 trilyon dolara ulaşacağını da bildirdi.

Sezginsoy, Etiya tarafından Expertera’ya 17,1 milyon TL değerleme ile yapılan yatırım, iyi bir noktaya gittiğimizi belirtiyor. Ayrıca Etiya ile aramızdaki iş birliği ile platform ekonomisine doğru yol alması, Türkiye’de dönüşümün başladığını ispatlayan önemli bir gelişmedir. Açıklamasını yaptı.

Uzman Yatırım Paltformu Expertera’ya, Etiya’dan Yatırım Aldı

Sezginsoy, dünya çapında inovatif ve tecrübeli bir ekibe sahibiz. Ayrıca Etiya ile aramızdaki işbirliği sayesinde daha da güçlendik. Biz Expertera olarak hem Türkiye’de hem de dünyada oluşturduğumuz iş modelini firmalara sunmaya devam edeceğiz.

Bunun yanı sıra vizyonumuz ile uyuşan ve yeni bir gelecek için smart-money yatırımı ile yolumuza devam ediyoruz. Bundan dolayı da çok mutluyuz. Açıklamasını yaptı.

Expertera İle İşbirliğimiz Sadece Yatırım Değildir

Etiya Kurucu Ortağı Aslan Doğan; Expertera ile işbirliğimiz sadece yatırım değildir. Platform iş modelleri dünyada giderek önem kazanıyor. Oluşturduğumuz iş modeline ve ekibimize sonuna kadar inanıyoruz.

Expertera ekibi platform iş modeli yönetimi konusunda profesyonel, biz de teknik yetkinliğimizle bu girişime hız katacağız. Bu işbirliği ile ekosistemimize globalde birlikte büyüyeceğimiz bir iş ortağı daha ekledik.

Birlikte oluşturduğumuz işbirliği sayesinde ilerleyen dönemde on-demand uzmanlık hizmeti ihracatı da yaparak daha da büyük bir aile olacağız.

1700+ Abone Arasına Katıl
En Yeni Yazılarımdan Haberdar Olmak İçin Mail Bültenimize Abone Olun

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek adına çerezler kullanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Kabul EtDaha fazla oku