My All American 2015 Filmi | Cesaretin Ötesinde

My All American | Freddie Steinmark’ın Başarı Hikayesi

My All American 2015 filminde Amerikan futboluna gönül vermiş ve süper lige çıkmak için hayatını ortaya koyan Freddie Steinmark’ın başarı hikayesini konu alıyor.

My All American 2015 Filmi

Freddie Steinmark‘ın hayatı My All American 2015 filmi ile hayat buldu. 1966 yıllarında Freddie Steinmark alt liglerden biri olan Wheat Ridge takımında oynuyordu. Fakat tek bir hayali vardı oda süper ligde oynamaktı.

O sırada lig şampiyonluğu için daha çok çalışıyor ve bir yandan da dersleri için büyük çaba sarf ediyordu. Bu konuda babası ise hem futbolda hemde okuldaki eğitimi için büyük destek veriyordu. Ertesi gün lig şampiyonluğu için hazırlık çalışmaları yapan takımı Wheat Ridge, Body Mitchell adında California‘dan birini takıma dahil eder.

Bir gün Steinmark okulda Linda Wheeler adında bir kızla tanışır. Artık gün geldi ve Freddie Steinmark‘ın takımı Wheat Ridge, eyaletin yenilmeyen takımlarından Tıgers ile karşılaşır. Burada takım arkadaşı Body Mitchell ile mükemmel performans göstererek Tıgers’ı yenerler. Maçın ardından Freddie Steinmark ve Body Mitchell mükemmel arkadaş olurlar.

Babası onun en iyi üniversitede okumasını ve en iyi ligde mücadele etmesini istiyordu. Fakat üniversite için burs ve para lazımdı. Babası onun için her yeri arayarak iyi bir üniversite de okuması için destek ister. Fakat ne yazık ki hiç bir üniversiteden destek gelmez.

Bir sabah takım koçu onu çağırarak Teksas Üniversitesi defansif koordinatörü Mike Campbell‘ın uğradığını söyler. Fakat koç Body Mitchell için uğradığını söyler. Ancak ona senin en iyi kasetlerini de izlettim şeklinde bildirerek Freddie Steinmark’ı da sevindirir.

Steinmark bu sevindirici haber kesinleşmeden ailesine konu hakkında bilgi vermez. Ardından takım arkadaşı Body Mitchell ile Teksas Üniversitesine giderler. Teksas Üniversitesi takım koçu Darrell Royal, Freddie Steinmark’a seslenir ve kasetini izlediğini övgü içinde belirterek ona %100 burs ve takımın savunma hattında oynama teklifini sunar.

Steinmark bu duruma o kadar çok sevinir ki yerinde bile duramaz. Arkadaşı Body Mitchell içinde bu teklifi sunar ve oradan ayrılırlar. Steinmark bu haberi babasına bildirir. O anda duygu dolu sözler başlar. İşte bu noktada Freddie Steinmark‘ın muhteşem hayat hikayesi başlıyor.

Tavsiye Edilen Film: Cliffy: Hayallerinden Vazgeçmeyen Adamın Öyküsü

Freddie Steinmark kimdir?

Film Hakkında Yorumum

My All American 2015 filmi ne kadar futbol üzerine bir film olsa da futbolu seven veya sevmeyen her insanın izlemesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum. Çünkü film futboldan çok başarı, inanç ve cesaretin ötesini anlatmaktadır.

Bu tür gerçeğe dayalı filmler bana hep bir şeyler katmıştır. Filmi izledikten sonra bir insanın neleri başarabileceğini göreceksiniz. Ayrıca film sonrası eminim ki amerikan futboluna bir göz atacaksınızdır.

1700+ Abone Arasına Katıl
En Yeni Yazılarımdan Haberdar Olmak İçin Mail Bültenimize Abone Olun

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek adına çerezler kullanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Kabul EtDaha fazla oku