Cliffy Young 2013 | İnanılmayan Bir Başarının Hikayesi

Cliffy: Hayallerinden Vazgeçmeyen Adamın Öyküsü

Gerçeğe dayalı olan bu film, 61 yaşındaki Cliffy Young’un hayallerini konu almaktadır. 61 yaşında hayallerini gerçekleştirmek için Melbourne Ultra Maraton koşusuna adını yazdırarak çalışmalara başlayan Cliffy, bu maraton ile bambaşka bir hayata doğru ilerlemektedir.

Cliffy Young Film İncelemesi

1983 yılında Avustralya’nın Victoria şehrinin bir kasabasında yaşayan 61 yaşındaki Cliffy, 2 ineği ile çiftçilikle uğraşıyor ve maddi durumu yetersiz olduğu için ara sıra ufak işlere gidiyordu. Parasızlık onu perişan etmiş ve gün geçtikçe borcu çoğalmıştı.

Bir gün borçlarını ödemek için ineğini satmak istedi, fakat ineğini çok sevdiği için bu duruma gönlü razı olmadı ve satmaktan vazgeçti. Her gün 35 km koşan Cliffy young, bir gün evinde televizyon izlerken Melbourne Ultra Maraton koşusu için yapılan röportajı görür ve yarışmayı birincilikle bitiren kişiye tam 10.000$ para ödülü koyulmuştu.

Kasabada yaşayan insanlar Cliffy’in çok kötü bir koşucu olduğunu düşünüyordu. Bir akşam arkadaşı Wally‘in yanına gider ve ona 869 kilometrelik Melbourne Ultra Maraton koşusuna katılacağını ve kendisi için antrenörlüğünü yapmasını söyler.

Tavsiye Edilen Film: My All American | Freddie Steinmark’ın Başarı Hikayesi

Bunun üzerine Wally, koşu konusunda Cliffy’e ” Sen yaşlı bir ihtiyarsın ben ise abartılı sucu çocuktan başka bir şey değilim” diyerek koşuda başarısız olacağını düşünür. Cliffy bu konuda büyük üzüntüye ve umutsuzluğa kapılır. Cliffy‘in üzüntüsünü gören Wally, Cliffy’e en son ne zaman koştuğunu sorar. Cliffy bu sorunun üzerine dün 80 km koştuğunu söyler. Wally ise bu cevabın üzerine şaşırır ve Cliffy’in antrenörlük teklifini kabul eder.

Cliffy‘in abisi destek verirken annesi ve kız kardeşi bu konuda hayati tehlikesi olacağını düşünüyordu. Cliffy’in bu azmini gören ailesi koşuya katılmasını kabul eder. Maratona kaydını yaptırmak için yarış sorumlusu ile görüşen Cliffy, zorda olsa kaydını yaptırmayı başarır. Cliffy’in genç kız arkadaşı da koşu için büyük destek verir. Yarışın başlangıcından bitişine kadar onu zorlu bir maraton koşusu beklemektedir.

Film Hakkında Yorumum 

Şuana kadar izlediğim en iyi başarı ve biyografi filmlerinden biriydi. 61 yaşındaki patates üreticisi Cliffy Young‘ın, yarıştaki rakipleri ne kadar güçlü olsa da onun inancı, azmi ve en önemlisi hayalini gerçekleştirmesi beni çok duygulandırdı.

Çevrenizdeki İnsanlar size inanmasa da hayaliniz ne olursa olsun yeter ki siz inanın, azimli olun ve kendinize güvenin, başarı sizinle birlikte gelecektir. İşte bu film tamda bunu anlatıyor. Kesinlikle izlemenizi tavsiye derim. Filmi izledikten sonra film hakkındaki yorumlarınızı aşağıda belirtebilirsiniz. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere hoşça kalın…

1700+ Abone Arasına Katıl
En Yeni Yazılarımdan Haberdar Olmak İçin Mail Bültenimize Abone Olun

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek adına çerezler kullanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Kabul EtDaha fazla oku