Hayallerinizi Öldükten Sonra Değil, Hayattayken Yaşayın

Hayallerinizi Öldükten Sonra Değil, Hayattayken Yaşayın

Herkesten sakladığınız bu hayalleri gerçekleştirmemek için bahaneler ürettiniz. Gerçekçi olmanızı söyleyen insanlara kulak astınız. Şunu biliyorum ki içinizdeki potansiyele hakim olamıyorsunuz. Bu yüzden hayat sadece yaşlandığınız bir yer haline geliyor. Peki biz bu hayatı neden yaşıyoruz. Hadi gelin biraz gerçeklerle yüzleşelim.

Hayalleri Gerçekleştirmek

Sizce dünyadaki en zengin yer neresi biliyor musunuz? Amerika değil, Dubai değil dünyanın en zengin yeri mezarlıktır. Çünkü mezarlıkta hayatınızda görmediğiniz icatları bulursunuz. Keşif edilmemiş yerleri görürsünüz. Geliştirilmemiş fikirleri ve fark edilmemiş insanları bulursunuz. Peki bu icatlar, fikirler ve keşif edilmemiş yerler neden mezarlıkta biliyor musunuz? Çünkü sizin gibi risk almaktan korkmuşlardı. Ama siz mezarlıkta değilsiniz.

Unutmayın! Tek bir hayatınız var ve yeniden bu dünyaya gelmeyeceksiniz. Yani hayatı baştan yaşamak diye bir şey yok. İçinde yaşadığımız her an bizim için çok değerli. Bizler bu anın içinde olmalıyız, yaşamalıyız ve bu hayatın tadını çıkarmalıyız. Hayallerimizi öldükten sonra değil, hayattayken yaşayabiliriz. 6000 bin yıl önce ilk dil yaratıldı. 100 yıl önce uçak icat edildi ve 50 yıl önce internet icat edildi. O yüzden bunu size rahatlıkla söyleyebiliyorum. Mümkün olmayan her şey yapıldı.

Daha keşfedilmeyi bekleyen hayaller, fikirler ve başarılar var. Bir gün Henry Ford’a sormuşlar, siz sıfırdan mı başladınız? Henry Ford ise hepimiz eldekilerle başlarız. Farkı yaratan bunları nasıl kullandığımızdır. Neden her hastalık için bir tedavi yok? Neden iyi beslenmiyoruz? veya iyi bir eğitim alamıyoruz? Neden cennete gitmek için ölmemiz gerekiyor? Oysa dünyada da cennete olabiliriz. Bunun için sadece düşüncenizi değiştirmeniz gerek. Neden olmasın? bunu kesinlikle başarabilirsin.

Birileri yapamazsın veya imkansız dedi diye mi hayallerinden vazgeçeceksin? Size bir şey söyleyeyim, hiç bir heykel eleştirilmek için dikilmemiştir. Herkes size nasıl yapacağını söyler ama önemli olan sizin bunu nasıl uygulayacağınız dır. Hayalleriniz geçip gidiyor. Birilerine özenmeyi bırakın önünüze bakın. Kendi hayatınızı yaşayın ve kendi harikalarınızı yaratın. Bu dünyanın sizi üzmesine izin vermeyin. Yolun sizi götürdüğü yerden gitmeyin, yol olmayan yerden gidin ve sizden sonraki gelecek kişilere iz bırakın….

1700+ Abone Arasına Katıl
En Yeni Yazılarımdan Haberdar Olmak İçin Mail Bültenimize Abone Olun
1 yorum
  1. Sely diyor

    Daha cok kısısel gelısım bu tarz yazılar beklıyorum çok guzel olmuş.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek adına çerezler kullanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Kabul EtDaha fazla oku