Denediğim Kargo Şirketleri ve Hizmet Kalitesi, İşte Sonuçlar?

Denediğim Kargo Şirketleri Nasıl Hizmet Veriyor?

Denediğim kargo şirketleri üzerinde ve hizmet kalitesi yönünde bazı karşılaştırmalar yatım. Bunlar; hızlı teslimat, müşteri hizmetleri ve memnuniyeti yönünde oldu. İşte sonuçlar!

 >> Aras Kargo Hizmet Kalitesi
 >> Ptt Kargo Hizmet Kalitesi
 >> MNG Kargo Hizmet Kalitesi
 >> Sürat Kargo Hizmet Kalitesi
 >> Yurtiçi Kargo Hizmet Kalitesi
kargo şirketleri

1) Aras Kargo

en iyi ve hızlı kargo şirketi

Aras kargo‘yu hizmet kalitesi yönünde gayet başarılı buluyorum. Kargo şirketleri arasında bana göre en iyi firma diyebilirim. Çünkü bölge şubesi olsun, müşteri hizmetleri olsun aradığımda anında ulaşabiliyorum. Bazı kargo şirketleri bu konuda oldukça zayıf ve bölge şubesini aradığımda telefonu hiç açmıyorlar.

Ayrıca Aras kargo personeli ile haklı olduğunuz halde bir sorun yaşıyorsanız veya tartışma içerisindeyseniz, müşteri hizmetlerine bildirdiğiniz takdirde durum ile yakından ilgilenip sorununuzu çözmeye çalışıyorlar. Ben 8 ay önce böyle bir sorun ile karşılaştım. Yaşadığım sorunu şöyle açıklayayım. Bir sitede ürün siparişi vermiştim ve aradan iki gün geçti, geldi mi diye şubeyi aradım.

Şubedeki bayan kargonuz geldi dedi. Şubeye almaya gittim, fakat bayan kargoların içinde paketimi arıyor ama bir türlü bulamıyor. Sisteme tekrar bakıp bana “ürününüz şuanda yoldaymış” şeklinde cevap veriyor. Bende siz bana kargonuz geldi buradan alabilirsiniz dediniz diye cevap verdim. Durum karşısında sinirliyim çünkü önemli olan bir işi yarıda bırakıp geldim, tabi buda benim için zaman kaybı oldu.

Baktım ki bayan baya ilgisiz ve açıklama yaparken de sırıtıyor. Bende hiç tartışmaya girmeden konuyu müşteri hizmetlerine bildirerek durumun düzeltilmesini istedim. Müşteri hizmetleri bayanı arayıp uyarmış. Ardından müşteri hizmetleri beni arayarak bayana uyarı verdiklerini bildirdi. Sonrasında ise şubedeki bayan beni arayarak rahatsızlıktan dolayı özür dilerim kargonuzu karıştırmışım kargonuz şuanda şubemizde gelip alabilirsiniz dedi.

Ürünü almaya gittim ve bayan tekrar özür diledi, anladım ki Aras kargo müşterilerine gereken ilgiyi gösteriyor. Aras kargo’ya paketim geldiğinde veya dağıtıma çıktığında arayıp bilgi veriyorlar. Bu durum beni gerçekten memnun etti. Hız konusunda kargo geldiği gün sizi arayıp evdeyseniz dağıtıma veya şubenin yakınındaysanız şubede alabileceğimi bildirmesi oldukça mükemmel.

2) Ptt Kargo

ptt kargo nasıl firma

Bölge şubesinden pek memnun kalmasam da müşteri hizmetlerinden oldukça memnunum. Çünkü herhangi bir sorun ile karşılaştığım anda müşteri hizmetleri konuyla ilgilenerek hemen sorunu çözüyor. Yine bir gün ürün siparişi vermiştim ve ürün Ptt kargo ile gelecekti. Zil çaldı ve kardeşim kapıyı açarak bana kargo geldiğini bildirdi.

Bende odamdan çıktım ki kargo personeli kardeşime paketi verip gitmiş. Benim, odadan çıkmam 7 saniye sürdü. Evde olduğum halde, paketi getiren personel kardeşime kargoyu verip ne bir imza ne bir makbuz hiç bir şey yok. Bu durum yine canımı sıktı, çünkü ben kargoyu kapıdan gönderecektim. Tabi bu durumu önce şubeye sonra ise müşteri hizmetlerine bildirdim.

Müşteri hizmetleri konuyla ilgilenerek kişi hakkında gerekli işlemleri başlattılar. Şube sorumlusu beni arayarak bu konuda bir daha böyle bir sorunla karşılaşmayacağımı ve şikayet ettiğim personel için şikayetimi geri çekmem için ricada bulundu.

Ayrıca bu durumun personelin işine zarar vereceği yönünde bildirdi ve bende şikayeti geri çektim. Ama şube olsun müşteri hizmetleri olsun aradığım anda ulaşabiliyorum. Bu konuda hiç bir problemim bulunmamaktadır. Hız konusunda ise kargo geldiği gün girişi yapıldıktan sonra ertesi gün kapınızda oluyor.

3) MNG Kargo

MNG kargo nasıl firma

MNG kargonun bölge şubesini kaç defa aradıysam hiç açmadı. Fakat müşteri hizmetleri oldukça mükemmel ve ilgililer. Bölge şubesine gittiğimde personelleri oldukça ilgisiz, sorumsuz, ve yavaşlardı. Şubeyle yaşadığım bir sorunda müşteriler sırada bekledikleri halde, birisi hemen önümüze geçip personele kargosu için işlem yapmasını istiyor.

Fakat MNG kargo personeli hiç bir şekilde sıraya bakmadan o kişinin işlemini yapıyor. Bu kadar sorumsuz ve ilgisizler. Bu durumu da müşteri hizmetlerine bildirdim. Şubeyle görüşüp bana dönüş yaptılar ve bir daha böyle durumlarla karşılaşırsanız bizimle paylaşınız diye bildirdi. Hız konusunda ise kargoyu zamanında teslim ediyorlar.

4) Sürat Kargo

sürat kargo nasıl firma

Sürat kargo da bölge şubesini aradığımda bazen açıyorlar bazen ise o gün hiç cevap vermiyorlar. Fakat ürün kargoya geldiği anda teslimatta baya hızlılar. Şimdiye kadar ise müşteri hizmetlerini aratacak hiç bir sorun ile karşılaşmadım.

5) Yurtiçi Kargo

yurtiçi kargo nasıl firma

Yurtiçi kargo, şuana kadar denediğim en berbat, yavaş ve ilgisiz kargo firmasıdır. Ürünü sipariş edersin ürün şubeye gelir ama teslimat için dağıtıma çıkmaz. Yani söz verdikleri gibi adrese teslim etmiyorlar. Fakat bu kargonun da güzel bir bahanesi var, “geldik yoktunuz”.

Personeli zili çalmaz, müşteri hizmetleri umursamaz bir firmadır. Ayrıca müşterilerinin kargolarını fırlatan ve sıkıntı çıktığında kabullenmeyen kargo firmasıdır. Neredeyse Türkiye’nin her yerinde bu firmadan şikayetçi bulabilirsiniz.

Açıklama

Sizlere denediğim kargo şirketlerini ve hizmet kalitesini sırasıyla açıkladım. Tabi bu durum bölgeye göre değişiklik gösterse de, müşteri hizmetleri konusunda aynıdır. Yine kargo şirketleri üzerine bir sorun yaşarsam burada konuya ekleyerek güncelleyeceğim.

Ayrıca kargo şirketiyle yaşadığınız sorunlarınızı ve size göre en iyi kargo firmasını yorumlarda belirtebilirsiniz. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere hoşça kalın…

1700+ Abone Arasına Katıl
En Yeni Yazılarımdan Haberdar Olmak İçin Mail Bültenimize Abone Olun
2 Yorum var
  1. uğur diyor

    Benim görüs siralamam ise UPS kargo, yurtiçi kargo,PTT kargo en kötüleri ise Aras kargo ve mng bu 2 salak kargo devletin adresini bulamiyor Aras denen sirketimsi de paketi dağıtıma çıkarmıyor yalan konuşuyor eve geldik bulamadık diyor kamera kayıtları gelmediklerini gösteriyor.

    1. Ali Mutlu diyor

      Tabi benim kaldığım bölgeye göre ve yaşadığım sorunlara göre sıraladı. Ayrıca kargo şikayetlerini göz önüne alarak böyle bir sıralama yaptım. Yazıda da belirttiğim gibi bu durum bölgeye göre değişir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek adına çerezler kullanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Kabul EtDaha fazla oku