Başarılı Girişimciler Günlerini Nasıl Verimli Hale Getiriyor

Başarılı Girişimciler Günlerini Nasıl Verimli Hale Getiriyor

Elon Musk, Bill Gates ve Jeff Bezos gibi başarılı girişimciler günlerini nasıl verimli hale getiriyor? Günlük rutinlerini nasıl ayarlıyorlar? İşte bu yazımda başarılı girişimciler verimli çalışmada nasıl bir düzen içerisinde ilerliyor bunu inceleyeceğiz.

Elon Musk (Tesla, SpaceX)

Başarılı Girişimciler Günlerini Nasıl Verimli Hale Getiriyor

Elon Musk günde sadece 6 saat uyuyor ve sabah 7’de uyanıyor. Musk kısa bir kahvaltının ardından hemen sabah sporunu yapıyor. Elon Musk’ın üstün zekası ile ortaya koyduğu başarılı girişimler, kendisinin ne kadar çok çalıştığını açıkça gösteriyor.

Musk’ın bu başarısı, işine günün 10 saatini harcamasına borçlu. Ayrıca okuduğu kitaplarıyla farklılık yaratan Musk, günün 2 saatini de kitap okumaya ayırıyor.

Bill Gates (Microsoft)

Başarılı Girişimciler Günlerini Nasıl Verimli Hale Getiriyor

Bill Gates’in uykuya ayırdığı zaman 7 saattir. Sabah kalktığında ise ilk işi gazetelerde yer alan gündem başlıklarını göz atmak. Ayrıca Bill Gates sabah koşusu olarak koşu bandında 1 saat koşuyor. Gün içerisinde yapacaklarını not eden Gates, ara molalarını da ihmal etmiyor. Yapılacak işleri not etmek onun için bir alışkanlık haline gelmiştir. Bunun haricinde geri kalan zamanını kitap okumaya ve ailesine harcıyor.

Mark Zuckerberg (Facebook)

Başarılı girişimcilerin verimli çalışma sistemi

Mark Zuckerberg, sabah 7.40’da kalkıyor. Kalktığı andan itibaren ilk önce Facebook’a ardından 4-5 dakika dünyada olan bitenlere göz atıyor. Haftada 3 gün mutlaka spor yapıyor. Zuckerberg, sporun kendisine hem fiziksel hem de ruhsal olarak büyük fayda sağladığını söylüyor. İşine ise haftada sadece 60 saat ayırıyor. Geri kalan zamanını ise kitap okumaya, ailesine ve kültürel faaliyetlere ayırıyor.

Jeff Bezos (Amazon)

Başarılı Girişimciler Günlerini Nasıl Verimli Hale Getiriyor

Jeff Bezos günde 8 saat uyuyarak bunu alışkanlık haline getirmiş. Ayrıca çalışma ofisinde uyku tulumu bulunduruyor. Sabah 1 saatlik koşunun ardından dünyada olup bitenlere bir göz gezdiriyor. Haftanın iki gününü işine ayırıyor. Bunun dışında ise geri kalan vaktini sosyal faaliyetlerine ayırıyor.

Jack Dorsey (Twitter)

Başarılı Girişimciler Günlerini Nasıl Verimli Hale Getiriyor

Başarılı girişimciler arasında sabah en erken 5’te kalkan isimlerden biridir. Perdeleri kapatarak ışıksız bir ortamda uyumayı tercih ediyor. Sabah kalktığında ise ilk 30 dakikasını sabah sporuna ve meditasyon yapmaya ayırıyor. Her işini zamanında yapmaya büyük özen gösteriyor.

Evet, Başarılı Girişimciler Günlerini Nasıl Verimli Hale Getiriyor adlı yazımızın sonuna geldik. Faydası olması dileğiyle hoşça kalın…

1700+ Abone Arasına Katıl
En Yeni Yazılarımdan Haberdar Olmak İçin Mail Bültenimize Abone Olun
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek adına çerezler kullanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Kabul EtDaha fazla oku