Yüzüklerin Efendisi Dizi Oluyormuş – Heyecanla Bekliyoruz

Yüzüklerin Efendisi Dizi Oluyor – Fakat Netflix, HBO ve Amazon Halen Telif Hakları İçin Yarışıyor.

Yüzüklerin efendisi (Lord of The Rings) yazar J.R.R. Tolkien tarafından kurgulanan sinema filmi, şimdi dizi olarak ekranlara dönüyor. Netflix, HBO ve Amazon dizi serisi için büyük yarış içerisine girdiler.

Yüzüklerin Efendisi dizisi ne zaman çıkacak?

Yüzüklerin Efendisi (Lord of The Rings) film serisi ve ardından çıkan The Hobbit film serisi gerçekten izlediğim en muhteşem filmlerdendi. Tabi film serisinin devamının olmayacağını düşünüyordum, fakat Yüzüklerin Efendisi dizi oluyor haberini duyunca bu beni gerçekten heyecanlandırmıştı. Bende bu haberi sizler ile paylaşmak istedim.

Yüzüklerin efendisi (Lord of The Rings) filminin tüm telif hakları Warner Bros tarafına aitti. Warner Bros, Yüzüklerin Efendisi serisi için dizi olarak yeni bir fikir ile çalışmalara başlamıştı. Bu fikri Netflix, HBO ve Amazon gibi büyük platformlara sundu.

Tabi dizinin serisi yönünde teklifler gelmeye başlandı. Bu teklifler gerçekten inanılmaz derede ciddi rakamlardan oluşuyordu. Bu konuda 3 platformda dizi serisinin telif hakları için 300 milyon dolara yakın teklifler sunulduğu açıklandı.

Yüzüklerin Efendisi serisi

Konu üzerine doğru bir açıklama yapılmasa da amazon yüksek bir teklif ile önde olduğu bildiriliyor. Fakat eğer bu teklifler doğruysa televizyon dünyasının en büyük tekliflerinden biri olacak. Çıkacak olan bu dizi serisinin sadece bir sezonu 150 milyon dolara patlayacağı da bildiriliyor.

Dünyaca tanılan Game of Thrones ve Spin off gibi dizilerin telif haklarına sahip olan HBO, teklif konuda geri çekilebileceği konuşuluyor. Şunu da hatırlatmak gerekirse Warner Bros’a Yüzüklerin Efendisi yazarı olan J.R.R Tolkien’ın mirasçıları tarafından büyük bir dava açılmıştı.

Tabi dava geçtiğimiz temmuz ayında kesin bir sonuca varıldı. Mahkeme J.R.R Tolkien mirasçılarını haklı bulmuş ve her bir mirasçıya 80 milyon dolar vermeyi uygun görmüştür. Warner Bros, mahkemenin verdiği kararı kabul ederek 80 milyon dolar ödemeyi etmişti.

1700+ Abone Arasına Katıl
En Yeni Yazılarımdan Haberdar Olmak İçin Mail Bültenimize Abone Olun
4 Yorum var
 1. Deryaninsporgunlugu diyor

  Netflixle amazona gelsin. Pek seviyoruz biz çocuklarla izlerim 😊

  1. Ali Mutlu diyor

   Umarım öyle olur 🙂

 2. Beyda'nın Kitaplığı diyor

  Eskisini ısıtıp önümüze koymayacaklarsa güzel olur.

  1. Ali Mutlu diyor

   Bu dizi tahmin ediyorsam yeni olarak yapılacak. Yoksa milyon dolarlık teklif sunmazlar 🙂

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek adına çerezler kullanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Kabul EtDaha fazla oku