İPhone Sağlık Uygulaması Bilgilerinizi Arşivleyecek

İPhone Sağlık Uygulaması Bilgilerinizi Arşivleyecek

Apple, İPhone sağlık uygulaması için yeni bir özelliğini daha duyurdu. Kullanıcılar sağlık uygulamasında bulunan kayıtlara artık tek tıkla erişilebilecek.

İPhone Sağlık Uygulaması Bilgilerinizi Arşivleyecek

Apple, her zamanki gibi hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Apple, İPhone sağlık uygulaması için yeni bir özellik ekleyerek, sağlık kayıtlarımıza erişmemizi daha da kolaylaştıracak. Hatta Apple konuyla ilgili yaptığı röportajda; “İPhone sağlık uygulaması için eklenilen yeni özellik, kullanıcıların sağlık kayıtlarına tek tıkla erişmesini sağlayacağını resmi olarak açıkladı.

Tabi bundan birkaç ay önce konuyla ilgili bazı söylentiler bulunuyordu. Fakat konuyla ilgili yapılan resmi açıklamayla, Apple’ın sağlık hizmetleri kapsamında sadece fitness takip cihazıyla yer almayacağını belgelemiş oldu.

Ayrıca önümüzdeki aylarda İOS 11.3 güncellemesinin gelmesiyle birlikte İPhone ve Apple Watch kullanıma sunulacak.

Nasıl Çalışır?

Apple, İPhone sağlık uygulaması için geliştirdiği yazılımın çalışması konusunda üç şirket ile anlaşma yaptı. Bu şirketler ile çalışan hastanelerin sağlık uygulaması listesinde; Johns Hopkins, Cedars-Sinai ve Oschner de dahil olmak üzere ilk beta programda yer alan 12 hastane yer alıyor.

Bu hastanelerdeki hastalar herkese açık beta ile başlayarak, iPhone’un sağlık uygulamasını kullandığı takdirde telefonlarında sağlık kayıtları almayı aktif hale getirebilecekler. Tüm veriler yedi farklı kategoriye ayrılıyor: laboratuvar sonuçları, aşılar, klinik ziyaretleri, verilen ilaçlar, sağlık durumu, alerjiler ve işlemlerdir.

İPhone Sağlık Uygulaması Sağlık Kayıtlarınızı Arşivleyecek

Sağlık kayıtlarınız güncellendiği an, her bir bölümde kendi alanıyla ilişkili verileri analiz ederek güncelleniyor. Kayıtlarınız güncellendiği sırada uygulama tarafınıza bildirim gönderiyor. Yani hastalığınız hakkında bir sonuç veya tedavi için bir ilaç yazıldığında tarafınıza bilgilendirme yapılıyor.

İPhone telefonunuzdaki verileriniz nasıl şifreli korunuyorsa, aynı şekilde sağlık bilgilerinizde şifreli olarak korunuyor. Tabi bu kayıtlar şifre, Face ID ve TounchID ile korunmaktadır.

Peki, Ne Zaman Kullanacağız?

İPhone sağlık uygulaması için geliştirilen yazılım şuanda beta aşamasında fakat Apple’ın çalıştığı 12 hastaneden birini kullanmıyorsanız bu yeni özelliği kullanamayacağınız anlamına gelir. Şuadan bu uygulama 12 büyük hastane için var.

Ancak Apple küçük hastaneler ile iş yapabilmesi için biraz zamana ihtiyacı var gibi görünüyor. Tabi Apple sağlık hizmetleri alanında yenilik yapabilecek kalitede olduğuna inanıyor. Hatta konuyla ilgili Apple COO’su Jeff Williams CNBC’ye yaptığı açıklamada; Kullanıcıların kolay bir şekilde sağlık verilerine erişebileceği bir gelecek inşa ediyoruz. şekkinde açıkladı.

Kaynak: Mashable

1700+ Abone Arasına Katıl
En Yeni Yazılarımdan Haberdar Olmak İçin Mail Bültenimize Abone Olun
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek adına çerezler kullanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Kabul EtDaha fazla oku