İPhone İcloud Şifremi Unuttum Telefonum Kilitlendi | İşte Çözüm

İPhone İcloud Şifremi Unuttum Telefonum Kilitlendi

Eğer sizde İPhone İcloud şifremi unuttum, İPhone telefonum kilitlendi ve telefonu sıfırlayamıyorum gibi sorunları yaşıyorsanız, bu yazı ile bu sorununuz kökten çözülecek.

İPhone İcloud Şifremi Unuttum Telefonum Kilitlendi | İşte Çözüm

Apple kendi ürünlerinde güvenlik olayına çok önem veriyor. Bu yüzden ürettiği telefonların güvenliğini size ait olan bir İcloud hesabına entegre ediyor. Yani biri sizin telefonunuzu çaldığında ve bu telefona format attığında direk size ait olan İcloud şifresini isteyecek. Eğer çalan kişi şifrenizi bilemezse telefon kullanım dışı kalacak. İşte İcloud hesabınızın olması bu güvenliği sağlamaya yarıyor.

İcloud Şifremi Unuttum Telefonum Kilitlendi Ne Yapmalıyım?

Bir çok insanın yaşadığı durumlardan biride İcloud şifresini ve mail adresini unutmak oluyor. Tabi hal böyle olunca telefon kullanım dışı oluyor. Telefonu kullanabilmemiz için unuttuğumuz İcloud şifresine ihtiyacımız var.

İnternet’te araştırdığımız zaman İcloud şifre kırma veya kilidi kırma gibi videolara veya içeriklere rastlayabilirsiniz. Fakat bu yolları denemek tehlikeli durumlara sebebiyet verebilir.

İPhone İcloud Şifremi Unuttum Telefonum Kilitlendi | İşte Çözüm

Tabi biz bunu doğru yoldan halletmeye çalışacağız. İcloud şifresini açmanın veya İphone telefonun kilidini açmanın iki yolu var.

1.Yol: İcloud hesabınızın mail adresini hatırlıyorsanız, bunu şifremi unuttum ve güvenlik sorularına cevap vererek açabiliyorsunuz. Bu güvenlik soruları sizin bilgileriniz üzerinden size sorulacaktır. Mesela ilk okul öğretmeninizin adı nedir? veya ilk çocukluk arkadaşınızın adı nedir? gibi sorular diyebiliriz. Eğer bu soruları doğru bir şekilde cevaplarsanız, yeni bir şifre tanımlayabilirsiniz.

2.Yol: Eğer siz bu konuda hiç bir şey hatırlamıyorsanız, yapmanız gereken tek şey var. O da bu telefonunun gerçek sahibi olduğunuzu Apple’a kanıtlamak. Peki nasıl kanıtlayacağım?. Tabi ki telefonunuzu aldığınızda size kesilmiş fatura ile kanıtlayacaksınız.

Eğer siz bu faturayı saklıyorsanız, hemen Apple Türkiyeyi arayarak yetkililere İPhone İcloud şifremi unuttum ve İphone telefonum kilitlendi şeklinde iletiyorsunuz. Ayrıca telefonu aldığınıza dair faturanın sizde bulunduğunu da iletin.

Ardından Apple Türkiye yetkilileri size bir link gönderiyorlar. Siz faturanızı tarattıktan sonra size gönderilen bu linke tıklayıp faturanızı buradan gönderiyorsunuz. Faturanız onlara ulaştığında 2 veya 3 iş günü içerisinde size bir link gönderecekler.

Bu linke tıkladıktan sonra yeni bir hesap oluşturabilir veya var olan hesabınızın şifresini yeniden oluşturabilirsiniz. Bu hesabınızın telefonunuza bağlanması için aradan 2-3 gün geçmesi lazım. Ardından istenilen bilgileri girip artık telefonunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Fakat faturanızı kaybettiyseniz, o zaman aldığınız yere gidip faturanızı talep edebilirsiniz ama bu çok zahmetli bir iştir. Eğer aldığınız yer faturanızı temin edemezse, bunun üzerine bir soğuk su içebilir veya geçmişi unutup hayatınıza yeni bir sayfa açabilirsiniz. Yani telefon çöp oldu!

Evet, İPhone İcloud Şifremi Unuttum Telefonum Kilitlendi | İşte Çözüm adlı yazımızın sonuna geldik bir sonraki yazımızda görüşmek üzere hoşça kalın…

1700+ Abone Arasına Katıl
En Yeni Yazılarımdan Haberdar Olmak İçin Mail Bültenimize Abone Olun

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek adına çerezler kullanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Kabul EtDaha fazla oku