Elon Musk’ın Şirketi, Los Angele’da İkinci Tüneli İnşa Edecek

Elon Musk’ın Şirketi Boring Co, Los Angele’ın Altına İkinci Dev Tüneli Yapacak

Elon Musk’ın Şirketi Boring Company, Los Angele’ın Culver şehrinin altına ikinci dev tünelini yapmayı planlıyor.  Elon Musk’ın Şirketi Boring Company, konuyla ilgili olarak pazartesi gecesi Culver şehri belediyesine yeni tünel için bir plan sundu.

Elon Musk'ın Şirketi Boring Co, Los Angele'ın Altına İkinci Dev Tüneli Yapacak

Elon Musk‘ın Şirketi Boring Company, Culver şehrinin altında Los Angeles’ın batısına doğru 10 kilo metrelik uzun dev bir tünel yapmayı hedefliyor. Culver şehrinin altında geçecek olan bu tünelin, trafiği büyük oranda azaltacağı düşünülüyor.

Boring Company, dev tünel için uzun süredir büyük bir çalışma yapıyordu. Bu çalışmanın içerisinde tüneli kazacak makinelerin tasarımı da yer alıyor.  Fakat Elon Musk geçtiğimiz aylarda ikinci Boring Machine‘in kısa süre içerisinde tamamlanacağını açıklamıştı.

Elon Musk’ın Şirketi Boring Company, planı ortaya koyduğu için yaptığı makineyi tamamlamış ve gerekli yerlere bildirmiş. Trafiğin azaltılmasında kullanılacak olan bu tünelin 10 kilometrelik uzun ve dev görünüme sahip olması oldukça ilgi çekici bir görünüm kazandırıyor.

Tabi Boring Company, nakliye araçlarını taşıyan, yolculuk için kişisel taşıt ve elektrikli bir patent sistemi kurulmasını talep ediyor.

Sistemin hızlı ve otonom olmasını arzulayan Boring Company, varış noktasına saatte 250 kilometre hıza ulaşan bir platformun oluşturmasını hedefliyor. Culver belediyesinin yetkilileri ise yoğun trafiğin yaşattığı zorluklardan dolayı bu yeniliğe sıcak bakıyor.

Yani planın gerçekleştirilmesi yüksek gibi görünüyor. Büyük bir olasılıkla ilerleyen zamanlarda Los Angeles trafiği, şehrin altında bulunan saatte 250 kilometre hıza ulaşan araçlar ile trafiği oldukça hafifletecek. Teknolojinin ilerlemesiyle, hızlı bir yaşantıya doğru geçiş yapıyoruz.

Kaynak: Tech Crunch , Wired

1700+ Abone Arasına Katıl
En Yeni Yazılarımdan Haberdar Olmak İçin Mail Bültenimize Abone Olun
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek adına çerezler kullanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Kabul EtDaha fazla oku