Programlama Öğrenmek Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Programlama Öğrenmek İçin Önerdiğim Siteler

Programlama öğrenmek, size karmaşık ve zor gibi görünse de, artık eskisi kadar zor değil. Bu konuda İnternet’te bir çok programlama eğitimi veren kaynak var. İşte sizlere gerçekten fayda sağlayacak platformları tanıtacağım.

 >> Udemy
 >> Codecademy
 >> Free Code Camp
 >> Code School
 >> Açık Akademi
Programlama Öğrenmek İçin nereden başlanmalı?

Sizlere önereceğim bu platformlar sayesinde, doğrudan kodlamaya başlayabilir ve uygulamalı olarak projeler geliştirebilirsiniz. Bu platformlar ile kendi başınıza kimseden yardım almadan programlama öğrenebileceksiniz. Hiç lafı uzatmadan yazılım öğrenme konusunda bizlere fayda sağlayacak siteleri tanıyalım.

1) Udemy

Udemy yazılım ve programlama eğitimi

Udemy, Türk girişimci olan Eren Bali tarafından kuruldu. Udemy şuanda büyük bir kullanıcı kitlesine sahip, tabi buda gurur verici. Udemy bir çok alanda eğitim vermektedir. Bunların bazıları ücretli bazıları ise ücretsizdir. Bu platform da yazılım ve programlama alanında bir çok eğitime rastlayabilirsiniz. Udemy’e üye olarak size uygun olan ücretsiz veya ücretli eğitimlerden birini alabilirsiniz.

2) Codecademy

Codecademy programlama eğitimi

Codecademy ücretsiz bir platformdur. Bu platformda Php, Java, Ruby ve Python gibi bir çok programlama dillerini öğrenebileceksiniz. Codecademy ile programlama öğrenmek gerçekten çok basittir. Yeni bir kariyere başlamak istiyorsanız, Codecademy‘e üye olarak hemen programlamaya başlayabilirsiniz.

3) Free Code Camp

Free Code Camp ile yazılım ve programlama eğitimi hakkında

Free code camp ücretsiz bir platformdur. Türkçe karşılığı kod kampı anlamına gelmektedir. Peki bu platformda neler var? Bu platformda HTML, CSS, Javascript, JQuery başta olmak üzere veri tabanı, temel seviye algoritma ve ileri seviye algoritma gibi eğitimler yer almaktadır.

Burada bir çok alanda kodlamayı uygulamalı haliyle öğrenebileceksiniz. Ayrıca burası güçlü bir online topluluğa sahiptir. Herhangi bir problem de topluluğa sorular sorabilir ve kısa sürede cevaplar alabilirsiniz. Free code camp sitesine giderek üye olmanız yeterli

4) Code School

En iyi programlama eğitimi veren siteler

Code School ücretli bir platformdur. Fiyatı aylık 29 dolardır. Fakat yıllık alırsanız 19 dolar bir indirim ile alırsınız. Bunun yıllık toplamı ise 228 dolar yapıyor. Ancak içerik konusunda biraz az kapsamlı bir platformdur. Burada Javascript, Front-End ve Ruby gibi dersleri göreceksiniz. Bu konularda gerçekten kaliteli bir anlatıma sahip diyebilirim. Çünkü videoları kod yazarak öğrenme konusunda hem başarılı hemde çok eğlencelidir.

5) Açık Akademi

Açık akademi Microsoft ile programlama eğitimi

Açık Akademi ücretsiz bir platformdur. Bu platform Microsoft‘un kendi geliştirme teknolojilerini kullanır. Burada diğerlerinde bulunan kod editörü maalesef bulunmamaktadır. Ancak ufak tefek kodlar yazabileceğiniz kısımlar da yer alıyor.

Tabi bu platformu diğerleri ile karıştırmayın. Açık Akademi videoya dayalı eğitimler vermektedir. Burada JQuery, Css3 ve Html5 gibi eğitimler verilmesine rağmen, ben özellikle ASP.NET ve Unity videolarını çok beğendim ve başarılı buldum.

1700+ Abone Arasına Katıl
En Yeni Yazılarımdan Haberdar Olmak İçin Mail Bültenimize Abone Olun

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek adına çerezler kullanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Kabul EtDaha fazla oku