Micorsoft, Windows 7 Update Sorunu Konusunda Ne Yapacak?

Windows 7 Update Sorunu Düzelecek mi?

Windows 7 update sorunu konusunda şikayetler artmaya başladı. Microsoft, Windows 7 update hatası üzerinde bir çalışma yapacak mı? Windows 7 update sorunu çözümü var mı? gibi soruları bu yazımda açıklayacağım.

Windows 7 Update Sorunu Düzelecek mi?

Microsoft’un eski işletim sistemlerinden olan Windows 7, Vista ve Xp gibi mükemmel bir kullanım sunuyordu. Fakat son zamanlarda Windows 7 update sorunu ile karşı karşıyayız. Windows 7 halende bir çok kişi tarafından tercih ediliyor.

Fakat Windows 7 güncelleme sorunları 2017 yılının başından bu yana devam ediyor. Windows’un  diğer sürümleri olan 8,8.1 ve 10’da ise hala çeşitli sorunlar bulunuyor.

Microsoft bu aralar Windows Mobile platformu üzerinde yoğunlaşmaya başladı. Hatta Windows Mobile ile Windows 8.1 arasında ekosistem üzerinde bir çalıma yapıldı. Fakat bu girişim çalışması sonuç vermeyince Windows Mobile çalışması durdurularak Windows 10‘a ağırlık verildi.

Konumuza dönecek olursak Windows 7 update sorunu yaşayan kullanıcılar, Windows Server 2008‘zinde güncellemeleri denetlemediğini söylüyor.

Micorsoft,-Windows-7-Update-Sorunu-Konusunda-Ne-Yapacak

İnternet’te windows 7 sorunları konusunda yer alan şikayetlere baktığımız zaman; windows 7 update yapmıyor ve Windows Update 80248015 kodlu hata sorunları gibi bir çok sorunların yaşandığını görüyoruz.

Ayrıca “Windows güncellemeleri arayamadı” ve “Windows update şu anda güncelleştirmeleri denetleyemiyor” gibi hatalarda yer alıyor. Eğer siz böyle hatalar alıyorsanız, sistemi yeniden başlatıp tekrar denetleyebilirsiniz.

Güvenlik konusunda ve sistemimizde kurulu olan bazı yazılımların düzenli çalışması için en önemli güncellemeler Windows Update veya Microsoft Update yazılımları üzerinde yer alıyor. Kullanıcılar Windows Update hataları çözümü için bir yöntem bulmuşlar.

Çözümü ise şöyle; Sistem tarihini 12 Mart 2017’den önceye alırsanız denetleme sorununun çözüleceği bildiriyor. Fakat yanlış tarihli bir bilgisayar kullanmak ister misiniz? onu bilemem.

Tabi bu konuda Microsoft tarafından net bir açıklama yok. Fakat görünüşe göre Windows 7 update sorunu artık çözüme ulaşılmayacak bir yola girmiş olabilir. Yani Microsoft’un bu tür sorunlar ilgilenmemesi sizce doğal değil mi?

Çünkü Microsoft gün geçtikçe Windows 10‘a daha fazla zaman harcıyor. Eğer güvenli bir sistem kullanmak istiyorsanız Windows 10 kesinlikle geçmenizi tavsiye ederim. Başta kullanışı size zor gelse de zamanla alışacaksınız.

 Bu yazımda Windows 7 update sorunu hakkında merak edilenleri açıkladım. Faydası olması dileğiyle

1700+ Abone Arasına Katıl
En Yeni Yazılarımdan Haberdar Olmak İçin Mail Bültenimize Abone Olun
1 yorum
  1. Ela diyor

    Evet artık bu işe bir el atması gerekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek adına çerezler kullanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Kabul EtDaha fazla oku