Google Bedava İnternet İçin Balonları Havalandırdı

Google Bedava İnternet Dönemi Başladı

Google bedava İnternet projesi ile İnternet olmayan bölgelere dağıtacak. Google’ın bedava internet için adlandırdığı Project Loon test aşamasındayken, artık Porto Riko için balonları havalandırdı. Bu balonların sayesinde bölgedeki iletişim neredeyse toparlandı.

Google bedava internet projesi

Google, Project Loon olarak adlandırdığı bedava internet projesi üzerinde baya bir uğraş içerisindeydi. Test aşamasında olan Project Loon artık hayata geçti. Bedava internet ilk olarak Porto Riko için havalandı. Şuanda neredeyse internet olamayan bölgenin bir bölümü tamamlanmış durumda.

Google projenin faaliyete geçmesi üzerine internet bulunmayan bir çok yere bedava İnternet’i ulaştıracağını açıkladı. İstatistiklere baktığımız zaman dünya genelinde dört milyara yakın internet erişimi olmayan bölge var. Google bu istatistiklere göre internet erişimi olmayan coğrafyalar da ücretsiz internet hizmeti vermeyi hedefliyor.

Bu durum bir taraftan da maliyetleri azaltıyor. Şirket bağlantı ağı bulunan gelişmiş ülkeler de internet alt yapıları için milyarlarca dolar harcanmakta. Fakat Google’ın balon projesi ile gök yüzünden sağlanan internet dağıtımı bir nevi maliyetlerin düşmesi anlamına geliyor. Google’ın havalandırdığı Project Loon, 20 kilometre yükseklikte ve fırtınalara rağmen hizmet verebilecek

1700+ Abone Arasına Katıl
En Yeni Yazılarımdan Haberdar Olmak İçin Mail Bültenimize Abone Olun
1 yorum
  1. Doğuş Hakan diyor

    Google gerçekten öncü ve lider bir teknoloji şirketi. İnternetsiz ortam kalmayacak galiba

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek adına çerezler kullanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Kabul EtDaha fazla oku