Firefox Quantum ile İnternet’in Hızını Yeniden Fark Edin!

Firefox Quantum ile Hızı Fark Etmeye Hazır Olun!

Firefox Quantum performans konusunda nasıl? Tarayıcı olarak Firefox’mu hızlı yoksa Crome’mu? İşte bu noktada Mozilla’nın yeni nesil tarayıcısı dikkatleri üzerine topladı. Mozilla, Quantum konusunda Google Crome’dan daha hızlı ve kullanışlı olduğunu açıkladı. Peki tarayıcı konuda Quantum gerçekten  başarılı mı? hep birlikte göreceğiz.

Firefox Quantum ile Hızı Fark Etmeye Hazır Olun!Firefox Quantum nedir? ve Özellikleri Nelerdir?

Yeni, hızlı ve sert sloganıyla muhteşem giriş yapan Mozilla, Quantum’un en üst düzey motoru kullandığı için 2 kat daha hızlı çalıştığını belirtiyor. Ayrıca Mozilla, tarayıcılarının bellek kullanımını baz alarak Google crome göre Quantum %30 daha az bellek tüketeceğini bildiriyor.

Tabi buda tarayıcıların ve bilgisayarın performansında oldukça büyük artış demek. Ayrıca Quantum yeni tasarımı ile oldukça iddialı duruyor. Quantum’un kütüphane özelliği ile beğendiğiniz bağlantıları kaydedebilir ve bu bağlantılara kütüphanenizden ulaşabilirsiniz. Güçlü gizlilik özelliği ile tüm kontrolü size vermekle kalmıyor, aynı zamanda özel tarama özelliğini de sunuyor.

Aşağıdaki videoda Quantum ile Google Crome arasındaki tüm farklılıklara göz atabilirsiniz

 

1700+ Abone Arasına Katıl
En Yeni Yazılarımdan Haberdar Olmak İçin Mail Bültenimize Abone Olun
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek adına çerezler kullanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Kabul EtDaha fazla oku