Başarılı Girişimci Olmak İçin Ünlü Mentorlardan 5 Tavsiye

Başarılı Girişimci Olmak İçin Ünlü Mentorlardan 5 Tavsiye

Başarılı girişimci olmak istiyorsanız, ünlü mentorların yeni girişimcilere önerdiği bu maddeleri uygulayınız. Bu maddeler başarılı girişimci olmak isteyen herkes için uygulanabilir.

Girişimciler İçin Tavsiyeler

 

1) Beklemeyin, Harekete Geçin

Birçok kişi hayalini kurduğu bir girişimi hayata geçirmek ister fakat bunun için adım atmaz. Fakat bu şekilde ilerlerseniz hiçbir şekilde başarılı olamazsınız. Başarılı girişimci olmak istiyorsanız mutlaka harekete geçin.

 

2) Başarılı Girişimci Olmak İsteyen Kişiler Hata Yapmaktan Korkmamalı

İlk girişiminizde defalarca hata yapabilirsiniz. Bu sizi zamanla pes ettirmeye zorlayabilir. Albert Einstein, Steve Jobs ve Graham bell‘de defalarca kez hata yaptı. Fakat yaptıkları hatalardan dolayı pes etmek yerine, bu hatalardan ders çıkararak avantaja dönüştürmeyi başardılar.

Hatta genç girişimciler üzerinde yapılan bir çalışmada hata yapan girişimciler, hata yapmayan girişimcilere göre daha başarılı ve daha dinamik olduğu tespit edildi.

3) Sadece Odaklanın

Kesinlikle bir odak noktanızın olması şart, birden fazla iş yapmak yerine tek bir işe odaklanarak en iyi biçimde yapmak, başarıyı daha kısa sürede getirecektir. Ayrıca bir işe odaklanırken kesinlikle beyninizi boşaltın ve dikkatinizi dağıtacak hiçbir şeye yönelmeyin.

4) Motivasyonunuzu Düşüren İnsanlardan Uzak Durun

Çevrenizde daima size ilham veren insanlar bulunsun. Mesela sizi girişimciliğe teşvik eden veya girişiminizi destekleyen kişiler, başarılı girişimci olmak için en önemli durumlardan biridir. Başarılı genç girişimci Thompson, Ben bu konuda ailemin hakkını yemeyeceğim, çünkü onlarda girişimci.

Bana manevi olarak destek vermeleri, benim için maddi destek sağlamışlar gibi bir değere sahiptir. Size negatif elektrik veren kişileri çevrenizden uzak tutun, çünkü kendileriyle birlikte sizi de başarısızlığa sürükler diyor.

5) Başarılı Bir Girişimci Olduğunuzda Devamını Getirin

Çoğunlukla insanlar başardıkları bir girişimde mutlu olurlar fakat devamını getirmezler. Konuyla ilgili olarak bir girişimci şunları açıklıyor, Ben ilk girişimimde haftada 200 dolar kazanıyordum. Fakat bunu nasıl arttırabilirim diye çeşitli araştırmalar yaptım.

Çoğu insan hedefini gerçekleştirdiğinde mutlu olur ve bu hedefi ileriye taşımaz. Tabi buda sizi başarısızlığa götürür. Eğer başarılı girişimci olmak istiyorsanız, kesinlikle hedefinize ulaştığınızda, bu hedefi nasıl üst seviyeye taşırım diye araştırın ve uygulayın. İşte o zaman gerçek başarıyı yakalarsınız.” diyor.

Bu yazımda sizlere ünlü mentorlar tarafından başarılı girişimci olmak isteyenlere 5 önerisini açıkladım. Faydası olması dileğiyle hoşça kalın.

1700+ Abone Arasına Katıl
En Yeni Yazılarımdan Haberdar Olmak İçin Mail Bültenimize Abone Olun
2 Yorum var
  1. Saadet Sezer diyor

    Başarılı girimşici için güzel öneriler.Girişimci sayılırmıyım bilmem ama ben blog açtığımda bunları uyguladım ve başardım.Destek olan herkese teşekkür ediyorum.Yazı içinde teşekkürler 🙂
    Bir şey rica edeceğim tabi mümkünse :)Facebook,instagram,twitter hesaplarım için takip düğmelerini bloğuma nasıl uygulayabilirim?

    1. Ali Mutlu diyor

      Değerli yorumunuz için teşekkür ederim Saadet hanım. 🙂

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek adına çerezler kullanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Kabul EtDaha fazla oku