C Programlama İle Piramit Örnekleri | Ali Mutlu C Programlama İle Piramit Örnekleri – Ali Mutlu

C Programlama İle Piramit Örnekleri

C Programlama İle Piramit Örnekleri

Bu yazımızda C programlama ile piramit örnekleri yapacağız. C programlama, algoritma mantığını anlamanızda size en çok fayda sağlayacak programlama dillerinin başında gelir. Evet, hiç lafı uzatmadan C programlama ile piramit örnekleri nelerdir? Bir inceleyim.

C Programlama İle Piramit Örnekleri

C programlama ile oluşturacağımız piramit kodları, giriş seviyesinin biraz üstende bir deneyim ile oluşturulmaktadır. Burada önemli olan şey ise oluşturacağımız piramit kodlarını kafanızda canlandırmaktır. Sizler ile paylaşacağım C piramit örnekleri ve C piramit kodlarını inceledikten sonra, kodlara bakmadan kendi deneyiminizi kullanarak bu işlemi birde siz yapınız.

Burada oluşturduğumuz karakterlerle C programlama ile piramit örnekleri ve C programlama ile yıldız üçgen yapacağız. Böylece yapacağınız C piramit örnekleri döngülerin kullanımı açısından sizler için daha da faydalı olacaktır. Ayrıca C programlamada döngüler konusuna hakim değilseniz sizler için hazırladığım C programlamada for döngüsü ve for döngüsü örnekleri adlı yazıma bir göz atmanızı öneririm.

1. Örnek

* karakterini kullanarak C programlama ile yıldız üçgen oluşturan bir program yazınız.karakterinin yerine başka karakterlerde girebilirsiniz aşağıda yer alan kod içerisinde belirttim.

C programlama ile yıldız üçgen

 

2. Örnek

$ karakterini kullanarak C programlama ile yarım piramit oluşturan bir program yazınız.

C programlama ile yarım piramit yapma

3. Örnek

2. örnekte $ karakterini kullanarak düz şekilde C programlama ile yarım piramit yapmıştık. Son olarak düz olan yarım piramit’i + karakterini kullanarak C programlama ile ters piramit yapacağız.

C programlama ile ters piramit oluşturma

Evet, C programlama ile piramit örnekleri adlı yazımızın sonuna geldik. Bu konuda herhangi aklınıza takılan bir şey olursa yorum kısmından belirtebilirsiniz. Faydası olması dileğiyle hoşça kalın.

1700+ Abone Arasına Katıl
En Yeni Yazılarımdan Haberdar Olmak İçin Mail Bültenimize Abone Olun

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek adına çerezler kullanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Kabul Et Daha fazla oku