Kripto Para Üretmek İçin Eski Telefonunuzu Kullanın | Ali Mutlu Kripto Para Üretmek İçin Eski Telefonunuzu Kullanın – Ali Mutlu

Kripto Para Üretmek İçin Eski Telefonunuzu Kullanın

Kripto Para Üretmek İçin ne Yapmalıyım?

Kripto para üretmek mi istiyorsunuz? Peki bunu nasıl yapacaksınız? Eğer evde eski bir telefonunuz var ise kripto para üretmenin mümkün olduğunu söyleyebilirim. İşte tam bu konu üzerine hazırlanan bir haberi sizinle paylaşacağım.

kripto para madenciliği

Dünyada akıllı telefonlar oldukça yaygın olsa da, bu telefonların kullanım şekli kişiden kişiye göre değişiklik gösteriyor. Bazıları Apple’ın ürünü olan İPhone X tercih ederken, bazıları ise Google’ın ürünü olan Pixel 2 gibi kaliteli telefonu tercih ediyor.

Tabi bu telefonların tercih sebeplerinden biride 4-5 yıl gibi uzun süre kullanılmasıdır. Diğer taraftan bakacak olursak, bazı kişiler telefon kaliteli de olsa her yıl telefon değiştirebiliyor. Bazı araştırmalar gösteriyor ki insanlar bir telefonu en fazla 1 veya 2 sene kullanıp rafa kaldırdığı bildiriliyor.

Bazılarımız eski telefonlarımızı zor günlerde kullanırken bazılarımız ise hiç kullanmadan hurdaya dönüşmesini bekliyoruz. Tabi bu telefonlar zaman geçtikçe çöp haline geliyor. Fakat eski telefonlarla da mükemmel işler yapılabilir.

Bu konuda Samsung, eski akıllı telefonlara yeni özellikler eklemek için “geri dönüşüm” (upcycling) adında bir girişim başlatacağını duyurdu. Aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz cihaz kripto para madenciliği için kullanılıyor. Bu cihazda tam 40 adet eski Samsung Galaxy S5 yer alıyor. Cihazın işletim sistemi Samsung tarafından geliştirilmiş olup, kripto para üretmek için kullanılmaktadır.

kripto para üretmek

Hatta Samsung San Francisco‘da bir konferans gerçekleştirerek bir kaç cihaz tanıtmıştı. O cihazlardan biride yukarıdaki görselde yer alıyor. Samsung yeni girişimi ile eski akıllı telefonları kaderine terk etmiyor, tam tersi onlara yeni özellikler ekleyerek faydalı olmasını sağlıyor.

Samsung‘un yaratıcı projeler ortaya koyan C-Lab, eski bir Galaxy tableti Ubuntu işletim sistemli bir dizüstüne dönüştürmeyi başardı. Ayrıca bu ekip daha öncede S3 ile akvaryumu izlemek için kullanmıştı. Diğer bir taraftan ise yüz tanıma yazılımı bulunan eski bir telefonu baykuş betine dönüştürerek bir ofisin güvenliğini sağlamak için kullanılmıştı.

Bu ekip boş durmadı bu sefer kripto para madenciliği için bir cihaz ürettiler ve bu cihaz için eski akıllı telefon olan 40 adet Samsung S5 telefonları toplayıp bu cihazda kullandılar.

Kripto para üretmek için eski S5 kullanıldı

Bu konuda Kullanıcılarda destek verecek

Samsung, kripto para madenciliği yapan cihaz konusunda pek bir detay vermese de, konferansta yapılan açıklamaya göre 8 adet Galaxy S5 bir bir normal masaüstü bilgisayara göre daha çok kripto para madenciliği yapabiliyormuş.

Samsung’un bu dönüşüm projesine kullanıcılarda destek verebilecek. Bir tanıtım videosunda, bir kullanıcı Galaxy S3 telefonuna akvaryum izleme yazılımı yüklüyor. Akvaryumun içinde yer alan sensörleri de İnternet’ten sipariş veriyor. Bunların oluşumunda ise suyun PH dengesini ve ısısını ölçen bir cihaz ortaya çıkıyor.

Samsung Galaxy S5 ile kripto para madenciliği

Eski bir telefona yeni işlevler kazandırmak pek basit gibi görünmüyor. Bu konuda üreticiler, eski bir telefonu onarmak yerine, yenisinin alınmasını tavsiye ediyor. Tabi bu durum şirketler için iyi bir şey olsa da, kullanıcılar için hiçte öyle görünmüyor. Samsung’un dönüşüm projesini ne zaman faaliyete geçireceği konusu henüz bilinmiyor.

1700+ Abone Arasına Katıl
En Yeni Yazılarımdan Haberdar Olmak İçin Mail Bültenimize Abone Olun

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek adına çerezler kullanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Kabul Et Daha fazla oku